دستور دادستان تهران برای بازگشت قیمت بلیت هواپیما به قیمت‌های قبل از دی
کد خبر: 20524

دستور دادستان تهران برای بازگشت قیمت بلیت هواپیما به قیمت‌های قبل از دی

دادستان عمومی و انقلاب تهران گفت: شرکت‌های هواپیمایی در اسرع وقت قیمت‌های تعیین شده بلیت هواپیما را به قیمت‌های قبل از دی سال جاری بازگردانند.

به گزارش خودکارنیوز به نقل از قوه قضاییه، علی صالحی اظهارداشت: از آنجا که افزایش قیمت بلیط پروازها در ماه گذشته توسط شرکت‌های هواپیمایی روند قانونی را طی نکرده است و تا کنون مورد تنفیذ ستاد تنظیم بازار و دولت نیز قرار نگرفته است؛ بنابراین به شرکت‌های هواپیمایی ابلاغ شد در اسرع وقت قیمت‌های تعیین شده به قیمت‌های قبل از دی سال جاری بازگردانده شود.

دادستان تهران افزود: دستورهای لازم برای رسیدگی تخلفات به تعزیرات داده شده است و دادستانی تهران این موضوع را تا پایان نتیجه پیگیری خواهد کرد.

 

به گزارش ایرنا، امروز سوم بهمن، رئیس شعبه پرونده‌های مهم و ملی سازمان تعزیرات حکومتی نیز گفت: هشت شرکت هواپیمایی و سامانه فروش بلیت هواپیما به دلیل گرانفروشی به پرداخت ۱۱۹ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومانی محکوم شدند.  

غلامرضا صالحی افزود: چهار شرکت هواپیمایی و چهار سامانه فروش بلیط هواپیما به دلیل گرانفروشی در شعب ویژه پرونده‌های مهم و ملی سازمان تعزیرات حکومتی به پرداخت ۱۱۹ میلیارد تومان جزای نقدی محکوم شدند.

وی درباره جزئیات این حکم اظهارداشت: چهار شرکت هواپیمایی، ۴۲ میلیارد تومان و مدیران چهار سامانه فروش برخط بلیت هواپیما هم ۷۷ میلیارد تومان جریمه شدند.

صالحی یادآور شد: الزام به اصلاح قیمت فروش بلیت هواپیما براساس تعرفه‌های مصوب هم بخش دیگری از حکم صادره تعزیرات حکومتی برای این شرکت‌ها بوده است.

وی اضافه کرد: این پرونده‌ها با شکایت مردمی و گزارش سازمان حمایت حقوق مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان در سازمان تعزیرات حکومتی تشکیل و رسیدگی شد.

دیدگاه تان را بنویسید

اخبار

پربازدیدترین