بانک‌ها را مکلف به اجرای قانون پرداخت تسهیلات مسکن می‌‎کنیم
کد خبر: 28921

بانک‌ها را مکلف به اجرای قانون پرداخت تسهیلات مسکن می‌‎کنیم

رئیس کمیسیون عمران مجلس گفـت: در برنامه هفتم تلاش می‌کنیم بانک‌ها را مکلف به پرداخت تسهیلات به حوزه مسکن کنیم.

محمدرضا رضایی کوچی با اشاره به دستور رئیس جمهور برای اخذ فوری جریمه قانونی بانک‌های متخلف در حوزه اعطای تسهیلات مسکن گفت: در قانون جهش تولید مسکن پیش بینی کردیم در سال اول اجرای قانون بانک‌ها از محل منابع تسهیلاتی خود 20 درصد معادل 360 هزار میلیارد تومان را به تسهیلات حوزه مسکن اختصاص دهند.
بانک‌ها را مکلف به اجرای قانون پرداخت تسهیلات مسکن می‌‎کنیم
این نماینده مردم در مجلس با اشاره به عدم اجرای قانون توسط بانک‌ها در پرداخت تسهیلات حوزه مسکن تصریح کرد: همچنین در قانون جهش تولید مسکن پیش بینی شده که در صورت عدم اجرای قانون توسط بانک‌ها، وزارت اقتصاد و دارایی و سازمان امور مالیاتی مکلف به اخذ جریمه از بانک‌‎ها هستند که متاسفانه این امر تاکنون محقق نشده و متاسفانه امروز بانک‌ها کمتر از 20 درصد نسبت به تکالیف قانون خود در پرداخت تسهیلات مسکن عمل کردند و تمایلی نیز به این امر ندارند.
وی تاکید کرد: در جلسات شورای عالی مسکن که ماهانه با ریاست رئیس جمهور تشکیل می‌شود همواره تاکید بر این است که بانک‌ها را به شیو‌ه های مختلف مکلف به اجرای تعهدات کنیم. از این رو با توجه به اینکه در قانون جهش تولید مسکن ضمانت اجرایی برای این امر با اخذ جرائم از بانک‌ها پیش بینی شده رئیس جمهور دستور اجرای آن را داد.

 

دیدگاه تان را بنویسید

اخبار

پربازدیدترین