محرابیان: ایران آماده توسعه تبادل برق با پاکستان است
کد خبر: 28992

محرابیان: ایران آماده توسعه تبادل برق با پاکستان است

وزیر نیرو گفت: ایران آمادگی دارد با سرمایه‌گذاری نسبت به توسعه خطوط خود برای تبادل برق با پاکستان اقدام کند.

به گزارش خودکارنیوز ، از وزارت نیرو، همزمان با برگزاری نمایشگاه و جشنواره صنعت برق ایران، «علی‌اکبر محرابیان» با «محمدعلی» وزیر انرژی کشور پاکستان دیدار و گفت‌ وگو کرد.

در این دیدار ظرفیت‌های همکاری مشترک دو کشور در زمینه انرژی به ویژه انرژی برق مورد بررسی قرار گرفت.

وزیر نیرو در این جلسه درباره همکاری‌های برقی دو کشور چشم‌اندازهای همکاری را وسیع برشمرد و به آمادگی ایران در زمینه توسعه خطوط تبادل برق اشاره کرد.

وی گفت: ایران آمادگی دارد با سرمایه‌گذاری نسبت به توسعه خطوط خود برای تبادل برق با پاکستان اقدام کند.

محرابیان ضمن اعلام آمادگی ایران جهت تامین برق در جوار منطقه مرزی با پاکستان افزود: با توجه به پروژه‌های توسعه‌ای کشور پاکستان در منطقه گوادر، حداقل ۲۰۰۰ مگاوات برق مورد نیاز این طرح‌هاست.

وزیر انرژی کشور پاکستان نیز ضرورت تشکیل کارگروه فنی مشترک انرژی را پیشنهاد داد تا همکاری‌ها با جدیت و سرعت بیشتری پیگیری شود.

«محمدعلی» با بیان اینکه کشور ایران یکی از بهترین گزینه‌ها برای تامین انرژی برق مورد نیاز در پاکستان است، افزود: ظرفیت نصب شده برق در پاکستان حدود ۴۰ هزار مگاوات بوده و با توجه به جمعیت، سرانه مصرف برق در این کشور بسیار بالا است که این امر حاکی از وجود بازاری بزرگ برای انرژی در این کشور است.

وی ضمن برشمردن راهکارهای مختلف برای تامین انرژی مورد نیاز کشور پاکستان، احداث نیروگاه در پاکستان و نیز مبادله انرژی را در این زمینه بسیار موثر عنوان کرد.

بنا بر این گزارش، «محمدعلیم وزیر انرژی پاکستان به دعوت محرابیان به منظور شرکت در بیست و سومین نمایشگاه بین‌المللی صنعت برق و نخستین جشنواره و فن بازار صنعت برق ایران به تهران سفر و پس از شرکت در آیین افتتاحیه این نمایشگاه و جشنواره با وزیر نیرو ملاقات و گفت‌وگو کرد.

دیدگاه تان را بنویسید

اخبار

پربازدیدترین