اعدام یک زن در آمریکا خبرساز شد
کد خبر: 19986

اعدام یک زن در آمریکا خبرساز شد

رسانه‌های آمریکایی خبر دادند که یک زن ۴۹ ساله در ایالت میزوری این کشور با تزریق مواد کشنده، اعدام شده است.

به گزارش خودکارنیوز، شبکه «سی‌ان‌ان» و دیگر رسانه‌ها از اعدام «امبر مک لالین» زن ۴۹ ساله آمریکایی در رابطه با پرونده قتل و تجاوز جنسی خبر دادند.

طبق این گزارش، اعلام این زن آمریکایی در شرایطی انجام شد که تلاش‌های زیادی برای جلب رضایت از فرماندار ایالت میزوری به منظور صدور فرمان عفو او انجام شده بود.

سی‌ان‌ان در گزارش خود درباره اعدام این زن آمریکایی را که با تزریق مرگبار انجام شد، امبر مک لالین را «تراجنسیتی» معرفی کرده و اعدام او را اینطور توصیف کرده است: «اولین اعدام شناخته شده در تاریخ آمریکا علیه یک شخصی که علنا تراجنسیتی بود».

این زن آمریکایی در سال ۲۰۰۳ توسط دادگاهی در این کشور در رابطه با قتل و تجاوز جنسی مجرم شناخته شده بود اما از آن سال تا روز سه شنبه (دیروز) منتظر اجرای حکم بود.

طبق روایت سی‌ان‌ان، او در آخرین اظهارنظرش قبل از اعدام از طریق تزریق مرگبار به او گفت: «من بابت کاری که کردم، عذر می‌خواهم. من آدمی دوست داشتنی و دلسوز هستم».

این رسانه آمریکایی افزود: «اعدام مک لالین که اولین اعدام سال جاری (۲۰۲۳) در ایالات متحده است، اقدامی غیرمعمول است. اعدام زنان در ایالات متحده به ندرت صورت می‌پذیرد. قبل از لالین فقط ۱۷ زن از سال ۱۹۷۶ اعدام شدند؛ سالی که دیوان عالی ایالات متحده بعد از یک دوره تعلیق کوتاه، بار دیگر مجازات اعدام را احیا کرد».

گفته می‌شود که امبر مک لالین و موکلانش از «مایک پارسون» فرماندار میزوری خواسته بودند او را مورد عفو قرار دهد اما پارسون این درخواست را نپذیرفت.

دفتر فرماندار میزوری پیشتر اعلام کرده بود که برنامه اعدام مک لالین طبق برنامه قبلی انجام خواهد شد چرا که خانواده مقتول و عزیزانشان سزاوار دریافت آرامش هستند.

دیدگاه تان را بنویسید

اخبار

پربازدیدترین