یونان مرز مشترک خود با ترکیه را حصار می کشد
کد خبر: 20073

یونان مرز مشترک خود با ترکیه را حصار می کشد

وزیر حفاظت از شهروندان یونان بیان کرد که یونان در کل مرز مشترک خود با ترکیه حصار می‌کشد.

به گزارش خودکارنیوز،  به نقل از اسپوتنیک، تاکیس تئودوریکاکوس وزیر حفاظت از شهروندان یونان در مصاحبه با شبکه تلویزیونی اسکای گفت: یونان در تمام طول مرز زمینی خود با ترکیه در امتداد رود اوروس حصاری ایجاد خواهد کرد و ساخت ۳۵ کیلومتر اول آن بلافاصله آغاز خواهد شد.

طول کل مرز زمینی یونان و ترکیه حدود ۲۰۰ کیلومتر است. مقامات یونانی از سال ۲۰۲۰ در حال ساخت یک حصار مانع در مرز هستند که بخشی از آن به میزان ۳۷.۵ کیلومتر پیش از این ساخته شده است.

تئودوریکاکوس بیان کرد: “شورای دولت در امور خارجه و دفاع (KYSEA) تصمیمی گرفته است و وزارت حفاظت از شهروندان موظف است آن را اجرا کند تا در تمام طول رودخانه اوروس ، یعنی در مرز یونان با ترکیه و در مرز اروپا با ترکیه حصار بکشد. از طول کل مرز در جایی که می توان حصار ساخت ۱۴۰ کیلومتر باقی مانده است. تصمیم فوری برای ساخت ۳۵ کیلومتر اول در قسمت مرکزی با بودجه ۱۰۰ میلیون یورویی اتخاذ شده است”.

به گفته وی، این مناقصه به زودی اعلام می شود.

وزیر حفاظت از شهروندان یونان اظهار داشت: “ همسایگان ما به خوبی می‌دانند که جایی برای ادامه استثمار افراد نگون بخت وجود ندارد، مرزهای یونان در اوروس تسخیرناپذیر است و در این شکی نیست.”

تئودوریکاکوس که ریاست پلیس یونان را هم بر عهده دارد، گفت: “ پلیس یونان در سال ۲۰۲۲ از ورود ۲۵۶۰۰۰ مهاجر غیرقانونی به کشور جلوگیری کرد و ۱۳۰۰ قاچاقچی انسان را دستگیر کرد."

وی بیان کرد: “ما به مهاجرت غیرقانونی پایان داده‌ایم. یونانی‌ها می‌توانند مطمئن باشند که ما به طور موثر مشکل مهاجرت غیرقانونی را که توسط کشور همسایه ترکیه هدایت و استفاده می‌شود، حل می‌کنیم.”

دیدگاه تان را بنویسید

اخبار

پربازدیدترین