تلگراف: انگلیس در فکر بازنگری در حمایت خود از برجام است
کد خبر: 20276

تلگراف: انگلیس در فکر بازنگری در حمایت خود از برجام است

یک روزنامه انگلیسی به نقل از منابع دولتی نوشت که لندن در حال بررسی تمام گزینه‌ها برای واکنش نشان دادن به اعدام علیرضا اکبری، از جمله بازنگری در احیای برجام است.

به گزارش خودکارنیوز، روزنامه انگلیسی «ساندی تلگراف» بامداد یکشنبه در گزارشی اختصاصی نوشت که دولت انگلیس در حال بررسی برداشتن حمایت خود از توافق هسته‌ای با ایران و احیای برجام است.

این روزنامه به نقل از منابع ارشد در دولت انگلیس گزارش داد که چشم‌انداز احیای توافق هسته‌ای ایران در مقایسه با زمانی که مذاکرات آن آغاز شد، بسیار تغییر کرده و اکنون لندن در حال بازنگری تعامل آتی خود در این زمینه است.

تلگراف به نقل از این منبع دولتی - که نام یا سمت وی را فاش نکرد - نوشت: «در زمانی که ما مشغول تعاملات [ذیل مذاکرات احیای برجام] بودیم، چشم‌انداز و گزاره‌ها کاملا تغییر کرد - که بیشتر آن نیز به دلیل رفتار رژیم ایران است».

طبق این گزارش، منابع مذکور گفتند که روابط لندن و تهران طی ماه‌های اخیر به دلیل رویکرد ایران نسبت به آشوب‌های داخلی، بسیار مخدوش شده بود و انگلیس اکنون در حال بررسی تمام گزینه‌ها برای واکنش نشان دادن به اعدام اکبری است.

پیش از این، «جیمز کلورلی» وزیر خارجه انگلیس اعلام کرده بود که پس از اعدام علیرضا اکبری، لندن به طور موقت سفیر خود را از تهران برای رایزنی‌های بیشتر فرا می‌خواند.

روز شنبه مرکز رسانه قوه قضائیه خبر داد حکم علیرضا اکبری فرزند علی دارای تابعیت مضاعف ایرانی-انگلیسی که به اتهام افساد فی‌الارض و اقدام گسترده علیه امنیت داخلی و خارجی کشور از طریق جاسوسی برای دستگاه اطلاعاتی دولت انگلیس در ازای دریافت دستمزد به مبالغ ۱،۸۰۵،۰۰۰ یورو، ۲۶۵،۰۰۰ پوند انگلیس و ۵۰،۰۰۰ دلار آمریکا به مجازات اعدام محکوم شده بود، اجرا شد. 

براساس دادنامه صادره، اقدامات محکوم در سال‌های گذشته علیه امنیت ملی کشور، جاسوسی به نفع کشور انگلیس، ارتباطات با سرویس جاسوسی ام‌آی۶ و تعداد ملاقات‌های وسیع با افسران اطلاعاتی دشمن در کشورهای مختلف و مدت طولانی جاسوسی، مصداق جنایت گسترده علیه امنیت داخلی و خارجی کشور است، به گونه‌ای که موجب اخلال شدید در نظم عمومی کشور در حد وسیع شده است.

دیدگاه تان را بنویسید

اخبار

پربازدیدترین