29 کشته در پی اصابت موشک روسی به شهر دنیپرو اوکراین
کد خبر: 20305

۲۹ کشته در پی اصابت موشک روسی به شهر دنیپرو اوکراین

مقامات اوکراین روز یکشنبه اعلام کردند در اثر برخورد یک موشک روسی به آپارتمان مسکونی در شهر دنیپرو ۲۹ نفر کشته، ۷۳ نفر زخمی و ۴۰ نفر مفقود شدند.

به گزارش خودکارنیوز، والنتین رزنیچنکو رئیس اداره نظامی منطقه‌ای دنیپروپتروفسک در صفحه رسمی خود در تلگرام نوشت: در حمله روز شنبه حداقل ۷۳ نفر زخمی شدند که ۳۰ نفر از آنها هنوز در بیمارستان هستند و وضعیت ۱۲ نفر از مجروحان این حادثه وخیم است.

رزنیچنکو ادامه داد: دیروز (یکشنبه) بعدازظهر یک زن ۲۷ ساله از زیر آوار بیرون کشیده شد که در وضعیت هیپوترمی (کاهش دمای بدن) شدید در بخش مراقبت‌های ویژه بستری شده است.

وی افزود: ۳۹ نفر از ساکنان این آپارتمان از زیر آوار نجات یافتند اما هنوز از سرنوشت بیش از ۴۰ نفر اطلاعی در دست نیست.

رزنیچنکو گفت: آتش‌نشانان سرانجام آتشی را که در نتیجه حمله در ساختمان شروع شده بود خاموش کردند و عملیات امداد و نجات با بیش از ۵۵۰ امدادگر، افسر پلیس، پزشکان و داوطلبان بدون وقفه ادامه دارد.

ولودیمیر زلنسکی رئیس‌جمهور اوکراین پیش‌تر مدعی شده بود که در حملات موشکی روز شنبه روسیه، ۷۲ آپارتمان تخریب و بیش از ۲۳۰ آپارتمان آسیب دیده است.

نیروی هوایی اوکراین اعلام کرد: موشک اصابت کرده به بلوک آپارتمانی در دنیپرو از نوع Kh-۲۲ بود.

یوری ایحنات سخنگوی نیروی هوایی اوکراین گفت: Kh-۲۲ از یک بمب‌افکن دوربرد روسی از منطقه‌ای در نزدیکی کورسک و دریای آزوف شلیک شد.

وی افزود: در مجموع پنج فروند از این نوع موشک در حمله روز شنبه استفاده شده است.

ایحنات خاطرنشان کرد: موشک Kh-۲۲ نوع قدیمی‌تری از موشک‌های کروز است که نسبت به اکثر موشک‌های مدرن از دقت کمتری برخوردار است.

دیدگاه تان را بنویسید

اخبار

پربازدیدترین