وال استریت ژورنال مدعی شد: سلاح‌های ارسالی ایران به یمن ممکن است نصیب اوکراین شود
کد خبر: 21184

وال استریت ژورنال مدعی شد: سلاح‌های ارسالی ایران به یمن ممکن است نصیب اوکراین شود

آمریکا و متحدانش از ماه دسامبر سال ۲۰۲۲ تاکنون سه محموله سلاح را که به ادعای آنها از ایران راهی یمن بود در خلیج عمان توقیف کرده‌اند.

به گزارش خودکارنیوز به نقل از یورونیوز، روزنامه‌ آمریکایی «وال استریت ژورنال» گزارش داد که دولت این کشور در نظر دارد سلاح و مهماتی را که پیش از این در راستای مقابله با حمایت‌های ایران از شورشیان حوثی یمن توقیف شده بود در اختیار اوکراین قرار دهد. 

 این سلاح‌ها شامل تفنگ‌های تهاجمی، مهمات مرتبط با این تفنگ‌ها و موشک‌های هدایت‌شونده ضدتانک می‌شود. آمریکا و متحدانش بارها در جریان عملیات ادعایی مقابله با قاچاق سلاح از ایران به یمن موفق به توقیف محموله‌های تسلیحاتی شده‌اند. 

«وال استریت ژورنال» در گزارش خود به مقام‌های آمریکایی و اروپایی که نام‌شان فاش نشده استناد کرده است. 

 

این گروه از مقام‌های غربی دلیل تصمیم احتمالی و «غیرمعمول» واشنگتن برای ارسال این سلاح‌ها به اوکراین را تکاپوی آمریکا و متحدانش برای تامین سلاح‌های مورد نیاز اوکراین در آستانه اولین سالگرد تهاجم نظامی روسیه به این کشور عنوان کرده‌اند. 

آمریکا و متحدانش از ماه دسامبر سال ۲۰۲۲ تاکنون سه محموله سلاح را که به گفته آنها از ایران راهی یمن بود در خلیج عمان توقیف کرده‌اند. 

ینس استولتنبرگ، دبیرکل ناتو دو روز پیش گفته بود نیازهای تسلیحاتی اوکراین فراتر از سطح تولید صنایع دفاعی کشورهای غربی است. وی افزوده بود که اوکراین سریعتر از آنچه متحدانش برای تامین سلاح در توان دارند مجبور به مصرف مهمات و سلاح می‌شود. 

گزارش جدید درباره ارسال احتمالی سلاح‌های توقیف‌شده ایران به اوکراین در حالی منتشر می‌شود که آمریکا و کشورهای اروپایی از تهران به دلیل ارسال پهپاد به روسیه برای استفاده در جنگ اوکراین انتقاد کرده‌اند.

دیدگاه تان را بنویسید

اخبار

پربازدیدترین