ترامپ: دلار و بانک‌های آمریکایی در حال فروپاشی هستند
کد خبر: 23197

ترامپ: دلار و بانک‌های آمریکایی در حال فروپاشی هستند

رئیس جمهور سابق آمریکا در واکنش به نامزدی مجدد بایدن برای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا هشدار داد که دلار و بانک‌های آمریکایی در حال فروپاشی بوده و به زودی دلار دیگر ارز معیار جهانی نخواهد بود.

 به گزارش خودکارنیوز، «دونالد ترامپ» رئیس جمهور سابق آمریکا به نامزدی مجدد «جو بایدن» برای شرکت در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا واکنش نشان داد.

ترامپ در این باره گفت: «حجم خسارتی که بایدن تنها طی چند سال ایجاد کرده معادل خسارت‌های بدترین پنج رئیس جمهور اسبق آمریکا بوده است».

رئیس جمهور سابق آمریکا اضافه کرد: «تورمی که خانوارهای آمریکایی با آن مواجه هستند بدترین تورم طی نیم قرن گذشته است».

وی هشدار داد: «بانک‌های آمریکایی در حال فروپاشی بوده و دلار به زودی دیگر ارز معیار جهان باقی نخواهد ماند و این بزرگترین شکست ما در ۲۰۰ سال گذشته خواهد بود».

رئیس جمهور سابق آمریکا همچنین مدعی شد که بایدن در حال پیشبرد آمریکا به آستانه جنگ جهانی سوم است. 

جو بایدن ۸۰ ساله که مسن‌ترین رئیس‌جمهور ایالات متحده است، سه‌شنبه (۲۵ آوریل) گفت برای دومین دوره حضور در کاخ سفید در انتخابات ۲۰۲۴ نامزد خواهد شد.

بایدن قصد خود را برای شرکت در انتخابات ریاست‌جمهوری در ویدئویی که تیم انتخاباتی جدیدش منتشر کرد، اعلام کرد و گفت که وظیفه او دفاع از «دموکراسی آمریکایی» است. این ویدئو با تصاویری از حمله ششم ژانویه ۲۰۲۱ حامیان دونالد ترامپ رئیس‌جمهور سابق آمریکا و رقیب احتمالی بایدن در انتخابات آتی آغاز شد.

بایدن در ویدئوی مذکور اعلام کرد: «زمانی که چهار سال پیش نامزد انتخابات شدم، گفتم ما در نبرد برای روح آمریکا هستیم و همچنان در این نبرد هستیم. اکنون زمان رضایت (از عملکرد خود) نیست. به همین خاطر برای انتخابات مجدد نامزد می‌شوم. بیایید این کار را تمام کنیم. می‌دانم که می‌توانیم».

دیدگاه تان را بنویسید

اخبار

پربازدیدترین