اوکراین مسئولیت حمله به پل کریمه را بر عهده گرفت
کد خبر: 26645

اوکراین مسئولیت حمله به پل کریمه را بر عهده گرفت

اوکراین با حملات موشکی به پل چونهار در شبه جزیره کریمه به این زیرساخت شهری آسیب رسانده است.

به گزارش خودکارنیوز، سرگئی آکسیونوف فرماندار منتسب روسیه در شبه جزیره کریمه گفت که پل چونهار در این منطقه بر اثر حمله موشکی اوکراین در روز یکشنبه آسیب دیده است.

فرماندار کریمه گفت: در حالیکه اکثر موشک‌ها ساقط شدند یکی از آنها توانست به هدف خود برخورد کند. خسارت به بستر این پل روگذر خودرو وارد آمده است اما هیچ تلفاتی در پی نداشته است. 

اوکراین مسئولیت حمله به پل کریمه را بر عهده گرفت

اوکراین امروز یکشنبه مسئولیت حملات موشکی به پل‌های تنگه چونهار و تنکه تونکی در شبه جزیره کریمه که خساراتی نیز به بار آورد را بر عهده گرفت.

وزارت دفاع اوکراین اعلام کرد که حمله به پل چونهار و حمله‌ای که خط لوله گاز در نزدیکی هنیچسک را هدف قرار داد، توسط نیروی هوایی اوکراین صورت گرفته است.

این وزارتخانه با طعنه خطاب به روسیه افزود که شب گذشته ده‌ها موشک و پهپاد روسیه به دنبال هواپیماها و موشک‌های «سایه طوفان» اوکراین در پایگاه‌های هوایی بودند که در نهایت امروز آنها را در چونهار و نزدیکی هنیچسک پیدا کرد.

ولودیمیر سالدو فرماندار منتسب روسیه در منطقه خرسون پیشتر خبر داده بود که نیروهای اوکراینی به پل‌هایی در تنگه‌های چونهار و تونکی با موشک حمله کرده‌اند.

وی گفت که امروز کی‌یف با مجموع 12 موشک به تنگه تونکی که شهر هنیچسکی را به «عربات اسپیت» متصل می‌کند، حمله کرده و 9 فروند موشک آنها رهگیری و ساقط شده است.

علاوه بر این سالدو اضافه کرد که نیروهای اوکراینی موشک‌های سایه طوفان ساخت انگلیس را به پل چونهار و روستای این منطقه شلیک کردند.

همچنین روس‌ها اعلام کردند که در جریان موشک باران، خط لوله گاز از میدان استرلکوفسکویه به هنیچسک قطع شده و بیش از 20 هزار ساکن این منطقه بدون گاز مانده‌اند.

اوکراین پیشتر در ماه ژوئن همین پل که یکی از راه‌های ارتباطی مناسب بین کریمه و سرزمین اصلی اوکراین است را هدف قرار داد.

این حمله پس از آن اتفاق می‌افتد که یک قایق بدون سرنشین به یک نفتکش در نزدیکی پل کرچ حمله کرده است.

دیدگاه تان را بنویسید

اخبار

پربازدیدترین