دستگیری بیش از ۱۰۰ نفر در پاکستان بخاطر حمله به کلیسا
کد خبر: 27039

دستگیری بیش از ۱۰۰ نفر در پاکستان بخاطر حمله به کلیسا

نهاد‌های امنیتی و اطلاعاتی پاکستان بیش از صد نفر را در ارتباط با حمله به محله مسیحی نشین در ایالت پنجاب این کشور بازداشت کردند.

به گزارش خودکارنیوز، درحالیکه حمله روز چهارشنبه گروهی از افراد به یک محله مسیحی نشین در شهر "جرانوالا" در ایالت پنجاب موج بزرگی از محکومیت‌ها را به دنبال داشته است، نیرو‌های امنیتی پاکستان به دستور مستقیم شهباز شریف، نخست وزیر این کشور بیش از صد نفر از عوامل این حادثه را بازداشت کردند.

 

براساس گزارش جئونیوز، به گفته منابع خبری این افراد که در به آتش کشیدن اماکن مذهبی مسیحیان دست داشته اند، با کمک نهاد‌های اطلاعاتی بازداشت شده اند.

 

سخنگوی دولت محلی ایالت پنجاب پاکستان در مصاحبه با رسانه‌ها گفت: این حادثه تحت توطئه‌ای برای برهم زدن صلح و امنیت انجام شده است؛ با این حال ادعای مربوط به هتک حرمت قرآن کریم توسط فرد مسیحی در حال بررسی است.

 

گزارش رسانه‌های پاکستانی حاکی است درحال حاضر نیرو‌های رنجرز برای برقراری امنیت در شهر "جرانوالا" مستقر شده و از طرف دولت محلی ایالت پنجاب نیز در این منطقه تعطیل رسمی اعلام کرده است.

 

گفتنی است روز چهارشنبه گروهی از افراد با ادعای هتک حرمت قرآن کریم توسط یک فرد مسیحی، به محله مسیحی نشین شهر «جرانوالا» از نواحی منطقه فیصل‌آباد ایالت پنجاب حمله کرده و چندین خانه و کلیسارا به آتش کشیدند.

دیدگاه تان را بنویسید

اخبار

پربازدیدترین