پخش اذان از مساجد نیویورک آزاد شد
کد خبر: 27521

پخش اذان از مساجد نیویورک آزاد شد

شهردار نیویورک اعلام کرد: از این پس پخش اذان از مساجد این شهر در راستای آزادی عقاید بلامانع است.

به گزارش خودکارنیوز، شهردار نیویورک روز سه شنبه به طور رسمی فرمانی را امضا کرد که براساس آن اجازه داده می‌شود اذان ظهر در روز‌های جمعه و اذان مغرب در همه شب‌های ماه رمضان از بلندگو‌های خارجی مساجد شهر نیویورک پخش شود.

براساس این حکم، مساجد می‌توانند برای خارج از ساختمان خود نیز بلندگو نصب کنند و از طریق بلندگو، اذان پخش کنند.

به گزارش سی ان ان، این اتفاق در چارچوب تلاش‌هایی است که اریک آدامز، شهردار نیویورک برای تقویت احترام به همه ادیان در این شهر انجام می‌دهد.

شهردار نیویورک در یک کنفرانس خبری در تالار شهر خطاب به مسلمانان گفت: شما برای عبادت در شهر نیویورک آزاد هستید و ما همه ادیان و مذاهب را پذیرا هستیم.

آدامز اعلام کرد: اگر شما مسئول یک مسجد یا عبادتگاه از هر نوعی هستید، لازم نیست برای پخش اذان جمعه خود درخواست مجوز کنید.

آدامز که عضو حزب دموکرات و یک مسیحی معتقد است، افزود: مساجد باید صدای اذان خود را در سطح معقول حفظ کنند، اما باید اجازه پخش اذان به آن‌ها داده شود درست همانطور که زنگ کلیسا‌های مسیحی در روز یکشنبه به صدا در می‌آیند. طبق قانون، باید با همه یکسان رفتار شود.

دفتر شهردار نیویورک اعلام کرد که مساجد مجاز به پخش اذان از ساعت ۱۲:۳۰ بعد از ظهر تا ساعت ۱۳:۳۰ جمعه‌ها و هنگام غروب در ماه رمضان خواهند بود که از ماه مارس آغاز می‌شود.

دفتر شهردار همچنین اعلام کرد که اداره پلیس برای ابلاغ رهنمود‌های جدید به مساجد در سراسر شهر و اطمینان از پخش اذان با حجم مناسب در ماه رمضان تلاش خواهد کرد.

نیویورک با جمعیت ۸.۵ میلیون نفری پرجمعیت‌ترین شهر و پایتخت اقتصادی کشور آمریکا است.

دیدگاه تان را بنویسید

اخبار

پربازدیدترین