پاکستان سرپرست سفارت افغانستان را احضار کرد
کد خبر: 27880

پاکستان سرپرست سفارت افغانستان را احضار کرد

همزمان با تشدید ناآرامی‌ها در مرزهای پاکستان و افغانستان، دولت اسلام‌آباد در اعتراض به تحرکات عناصر تروریستی در آن سوی مرزهای خود، سرپرست سفارت افغانستان را احضار کرد.

به گزارش خودکارنیوز به نقل  از رسانه‌های پاکستانی، پس از حمله اخیر گروهی از تروریست‌ها به مواضع نیروهای پاکستانی در منطقه "چیترال" واقع در نزدیکی مرز مشترک با افغانستان ۴ نظامی پاکستان کشته و در مقابل ۱۲ تروریست به هلاکت رسیدند.

منابع دیپلماتیک در پاکستان اعلام کردند که این کشور با توجه به افزایش نگرانی‌ها از دسترسی تروریست‌های مستقر در افغانستان به تسلیحات جا مانده آمریکا و ناتو، اعتراض خود را نسبت به تحرکات آزادانه عناصر تروریستی در قلمروی افغانستان ابراز داشت.

بر همین اساس سرپرست سفارت این کشور در اسلام‌آباد به وزارت خارجه پاکستان احضار و اعتراضات قوی دولت اسلام‌آباد علیه حملات تروریستی از خاک افغانستان علیه پاکستان به وی ابلاغ شد.

در عین حال ذبیح الله مجاهد سخنگوی گروه طالبان افغانستان هرگونه ادعای طرف پاکستانی مبنی بر استفاده تروریست‌ها از قلمروی افغانستان را رد کرد.

ارتش پاکستان چهارشنبه گذشته در بیانیه‌ای از افغانستان مطالبه کرد که این کشور به تعهدات خود برای جلوگیری از استفاده تروریست‌ها از قلمروی افغانستان علیه همسایگان عمل کند.

پیش تر نخست وزیر دولت موقت پاکستان نیز با ابراز نگرانی از تشدید نا امنی در مرزهای این کشور با افغانستان، گفت که تسلیحات و ادوات جنگی ناتو و آمریکا به دست تروریست‌ها در خاک افغانستان افتاده و این یک پدیده خطرناک علیه همسایگان افغانستان به ویژه پاکستان محسوب می‌شود.

دیدگاه تان را بنویسید

اخبار

پربازدیدترین