اوضاع فاجعه‌بار لیبی و احتمال گسترش بیماری‌های واگیردار
کد خبر: 28096

اوضاع فاجعه‌بار لیبی و احتمال گسترش بیماری‌های واگیردار

مسئولان لیبیایی نسبت به اوضاع فاجعه بار این کشور بعد از وقوع طوفان و سیل و احتمال گسترش بیماری‌های واگیردار هشدار دادند.

به گزارش خودکارنیوز، به نقل از المیادین، «محمد الدینالی» مدیر دفتر اطلاع رسانی سازمان هلال احمر لیبی در شمال شرق این کشور اعلام کرد که اوضاع کنونی در لیبی به معنی واقعی کلمه فاجعه بار است.

وی در ادامه افزود: مناطق سیل زده شاهد یک فاجعه و مصیبت واقعی هستند.

خبرنگار المیادین در بنغازی در شرق لیبی گزارش داد که شهرهای این منطقه به شدت به کمک‌های بشردوستانه نیاز دارند و بسیاری از افرادی که در اطراف شهر درنه مستقر هستند به این کمک‌ها دسترسی ندارند.

عبدالمنعم الغیثی شهردار درنه اعلام کرد: ما به تیم‌های تخصصی برای بیرون آوردن اجساد قربانیان سیل و طوفان از زیر آوارها و گل و لای نیاز داریم. نگرانی‌های ما در خصوص گسترش بیماری‌های واگیردار بعد از سیل و طوفان اخیر به علت باقی ماندن اجساد در زیر آب و آوارها شدت پیدا کرده است.

همچنین محمد المنفی رئیس شورای ریاستی لیبی از دادستان کل این کشور خواست تحقیقات فراگیری را در خصوص فاجعه سیل و طوفان در شهر درنه لیبی انجام دهد.

وی خواهان بازخواست و محاکمه تمام کسانی شد که در خصوص شکسته شدن ۲ سد شهر درنه مقصر بوده یا اهمال کاری کرده‌اند.

چند روز قبل طوفان دنیل با سرعت بالغ بر ۱۸۰ کیلومتر در ساعت شهر درنه را درنوردید که باعث شکسته شدن ۲ سد تاریخی در این شهر و جاری شدن سیل شد.

پیش از این یک مقام مسئول در اتحادیه بین المللی صلیب سرخ و جمعیت هلال احمر گفته بود که حدود ۱۰ هزار نفر در پی سیل لیبی مفقود شده‌اند.

مشاور رسانه‌ای رئیس پارلمان لیبی نیز گفت که برآوردها حاکی از آن است که تعداد قربانیان سیل در شهر درنه از مرز ۷ هزار نفر گذشته است.

رویترز گزارش داد که تیم‌های اورژانس با توجه به تعداد زیاد قربانیان خواستار تهیه کیسه‌های بیشتر برای اجساد شدند.

از سوی دیگر محمد ابونجیله، سخنگوی سازمان بین المللی مهاجرت، در اظهاراتی گفت که حداقل ۳۰ هزار نفر در شهر درنه آواره شده‌اند.

دیدگاه تان را بنویسید

اخبار

پربازدیدترین