افزایش محسوس دما در کشور طی ۵ روز آتی
کد خبر: 21230

افزایش محسوس دما در کشور طی ۵ روز آتی

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا با بیان اینکه طی دو روز آتی در غالب مناطق کشور جوی پایدار خواهیم داشت، گفت: همچنین در پنج روز آینده در بیشتر مناطق کشور (به‌ویژه نوار شمالی) افزایش محسوس دما رخ می‌دهد.

به گزارش خودکارنیوز، صادق ضیائیان در گفت وگو با ایسنا، در تشریح پیش بینی کلی آب و هوای کشور بر اساس نقشه‌های همدیدی و آینده‌نگری طی پنج روز آتی اظهار کرد: امروز(شنبه، ۲۹ بهمن ماه) در خراسان جنوبی، جنوب خراسان رضوی و ارتفاعات شمال کرمان بارش پراکنده پیش‌بینی می‌شود.

 

وی افزود: یکشنبه (۳۰ بهمن ماه) و دوشنبه (اول اسفندماه) در غالب مناطق کشور جوی پایدار خواهیم داشت.

 

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا با اشاره به اینکه در روز سه شنبه(دوم اسفندماه) در بخش‌هایی از شمال غرب و ارتفاعات زاگرس مرکزی بارش پراکنده برف و باران انتظار می‌رود، اظهار کرد: امروز در مناطقی از جنوب غرب کشور کاهش کیفیت هوا به علت پدیده گرد و خاک پیش‌بینی می‌شود.

 

ضیائیان ادامه داد: طی سه روز آینده در شهرهای صنعتی افزایش غلظت آلاینده‌های جوی و کاهش کیفیت هوا دور از انتظار نیست.

 

وی همچنین با بیان اینکه طی پنج روز آینده در بیشتر مناطق کشور (به‌ویژه نوار شمالی) افزایش محسوس دما رخ می‌دهد، اظهار کرد: همچنین امروز و فردا احتمال ریزش بهمن در ارتفاعات البرز مرکزی وجود دارد. سه شنبه در شمال شرق و استان‌های واقع در دامنه‌های جنوبی البرز و چهارشنبه علاوه بر این مناطق در بخش‌هایی از شرق و جنوب شرق کشور وزش باد شدید و در مناطق مستعد، خیزش گرد و خاک انتظار می‌رود.

 

به گفته رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا، طی سه روز آینده خلیج فارس و از اواخر وقت امروز تا دوشنبه، تنگه هرمز و دریای عمان مواج است.

 

ضیائیان در خاتمه به پیش بینی وضع دما و وضعیت جوی پایتخت پرداخت و گفت: امروز (َشنبه) حداقل و حداکثر دمای تهران ۹ تا منفی یک درجه سانتیگراد، فردا (یکشنبه) بین ۱۱ تا صفر درجه سانتیگراد و پس‌فردا (دوشنبه) بین ۱۲ تا دو درجه سانتیگراد متغیر خواهد بود.

 

وی افزود: همچنین آسمان تهران طی امروز، «صاف همراه با غبار محلی»، فردا، «صاف و غبار صبحگاهی در بعدازظهر وزش بازش شدید» و پس فردا، «صاف در صبح وزش باد، به تدریج غبار محلی» خواهد بود.

IMG_20230218_090734

دیدگاه تان را بنویسید

اخبار

پربازدیدترین