فروش بلیت هواپیما با اقامت اجباری به مسافران ممنوع شد
کد خبر: 21778

فروش بلیت هواپیما با اقامت اجباری به مسافران ممنوع شد

دو روز پس از انتشار گزارش هایی درباره فروش چارتری بلیت‌های نوروزی با یک شب اقامت اجباری، سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری از صدور بخشنامه ممنوعیت فروش بلیت هواپیما با تحمیل اقامت اجباری به مسافران خبر داد.

 

به گزارش خودکارنیوز، از سازمان هواپیمایی، «جعفر یازرلو» گفت: با توجه به در پیش بودن ایام تعطیلات عید نوروز و لزوم مدیریت امور در جهت تامین بلیت هواپیما، انجام بموقع پروازها و ایفای تعهدات شرکتهای هواپیمایی در هنگام بروز تاخیر، سازمان هواپیمایی کشوری بخشنامه تمهیدات و الزامات اجرایی نوروز ۱۴۰۲ را صادر کرد.

 

وی افزود: بر اساس این بخشنامه، فروش اجباری (فروش تور همراه بلیت در مواقعی که مسافران متقاضی خرید صرفاً بلیت هستند یا تحمیل هر گونه شرایط به مسافران غیر از خواست آنها) ممنوع بوده و ارائه هرگونه خدمات به مسافران باید با توافق و رضایت مسافران باشد.

 

وی تصریح کرد: رعایت سقف قیمت بلیت تعیین شده مطابق نرخنامه مورخ ۱۴۰۰/۱۰/۱۳ در تمامی مسیرهای داخلی ونظارت کامل برعملکرد تمامی نمایندگان فروش و برخورد با متخلف یا متخلفان از سوی واحد بازرگانی آن شرکت هواپیمایی الزامی است.

 

ممنوعیت فروش بلیت غیرقابل استرداد در تمامی مسیرهای داخلی

 

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری همچنین تصریح کرد: بر اساس این بخشنامه، فروش بلیت غیر قابل استرداد در تمامی مسیرهای داخلی اعم از چارتری یا سیستمی ممنوع شد. بدین منظور درج هزینه CRCN (هزینه کنسلی) در تمامی بلیت‌های صادره جهت رویت و اطلاع مسافر اجباری است.

 

یازرلو ضمن تاکید بر اطلاع رسانی صحیح و به موقع در خصوص تغییرات برنامه پروازی به مسافران گفت: رعایت دستور العمل حقوق مسافر هوایی در هنگام بروز تاخیر و ابطال پرواز توسط آن شرکت هواپیمایی الزامی است.

دیدگاه تان را بنویسید

اخبار

پربازدیدترین