احتمال طغیان رودخانه‌ها در استان تهران/ کوهنوردی نروید
کد خبر: 23178

احتمال طغیان رودخانه‌ها در استان تهران/ کوهنوردی نروید

مدیرکل مدیریت بحران استانداری تهران نسبت به احتمال طغیان رودخانه‌ها در استان هشدار داد و گفت: مردم طی امروز و فردا از اسکان کنار رودها و صعود به ارتفاعات اجتناب کنند.

 به گزارش خودکارنیوز، حامد یزدی مهر، صبح سه شنبه در جمع خبرنگاران از صدور هشدار نارنجی ضمن تأیید هشدار زرد اعلام شده طی روز گذشته خبر داد و اظهار داشت: طبق پیش بینی سازمان هواشناسی از ظهر امروز پنجم تا فردا چهارشنبه ششم اردیبهشت در نیمه شمالی استان تهران به ویژه ارتفاعات مخاطراتی را خواهیم داشت.

مدیر کل مدیریت بحران استان تهران با بیان اینکه در مدت مذکور طبق اعلام هواشناسی در بعضی ساعات رگبار شدید باران با رعد و برق و تندباد موقتی و در مناطق مستعد بارش تگرگ مورد انتظار است که در این خصوص ضمن اطلاع رسانی باید تمهیداتی انجام شود.

یزدی مهر با بیان اینکه از مخاطرات سامانه بارشی اعلام شده امکان طغیان و سیلابی شدن رودخانه‌ها و جاری شدن روان‌آب وجود دارد گفت: توصیه و هشدار جدی مدیریت بحران به همه مردم عزیز این است که از اتراق کنار رودخانه‌ها بپرهیزند.

وی با اشاره به اینکه احتمال وقوع صاعقه و بارش تگرگ نیز پیش بینی شده است عنوان داشت: از همه کوهنوردان آماتور و حرفه‌ای می‌خواهیم هشدارهای اعلام شده را جدی بگیرند و از صعود به ارتفاعات خودداری کنند.

مدیرکل مدیریت بحران استان تهران بر لزوم آمادگی کامل دستگاه‌های اجرایی و امدادی، تاکید کرد و اظهار داشت: لایروبی کانال‌ها و آب‌روها در دستور کار مسئولان مربوطه باشد.

یزدی مهر همچنین در خصوص لغزندگی جاده‌ها و آبگرفتگی معابر هشدار داد و گفت: از همه کسانی قصد سفر و تردد در محورهای کوهستانی را دارند می‌خواهیم احتیاط‌های لازم را داشته باشند تا خدایی ناکرده با حادثه ناگوار روبرو نشوند.

دیدگاه تان را بنویسید

اخبار

پربازدیدترین