قربانیان خروج قطار مسافری در پاکستان به ۳۰ کشته و ۱۰۰ مجروح رسید
کد خبر: 26646

قربانیان خروج قطار مسافری در پاکستان به ۳۰ کشته و ۱۰۰ مجروح رسید

قربانیان خروج مرگبار قطار مسافربری از ریل در جنوب پاکستان به 30 کشته و نزدیک به 100 مجروح رسیده است.

به گزارش خودکارنیوز، تعداد قربانیان حادثه خروج قطار از ریل در نزدیکی «نواب شاه» در جنوب پاکستان به 30 نفر افزایش یافته است. 

در حادثه این قطار که حدود 1000 مسافر داشته است، دست کم 100 نفر دیگر نیز مجروح شده‌اند. «محسن سیال» از مسؤولان راه‌آهن به HUM News گفت: «این قطار از کراچی به "ایبت‌آباد" حرکت می‌کرد». طبق گزارش‌ها، حدود ۱۰ واگن از ریل خارج شده است. این مقام پاکستانی گفت که تا کنون اجساد 15 نفر از قربانیان حادثه، از لاشه قطار بیرون آورده شده‌اند.

«سعد رفیق» وزیر خطوط راه آهن فدرال پاکستان نیز به رسانه‌ها گفت که تعداد تلفات این حادثه ممکن است افزوده شود چون حال تعدادی از مجروحان وخیم گزارش شده است.

حوادث در شبکه ریلی مستهلک پاکستان متداول است. دولت‌های متوالی سال‌ها به دنبال تامین بودجه برای ارتقای شبکه ریلی به عنوان بخشی از طرح کمربند و جاده چین برای پروژه‌های زیربنایی بوده‌اند.

در ژوئن ۲۰۲۱ دو قطار نزدیک «دهرکی» در ایالت سند با هم برخورد کردند که دستکم ۶۵ کشته و حدود ۱۵۰ زخمی برجا گذاشت. پیش از آن در اکتبر ۲۰۱۹، دستکم ۷۵ مسافر در آتش‌سوزی در قطار سریع‌السیر «تزگام» جان باختند. در سال ۲۰۰۵ هم در پی برخورد دو قطار در شهر «گهوتکی» ایالت سند بیش از ۱۰۰ نفر کشته شدند.

دیدگاه تان را بنویسید

اخبار

پربازدیدترین