دانشجویان و دانش‌آموزان برای سفر اربعین نیازی به تهیه وثیقه ندارند
کد خبر: 27320

دانشجویان و دانش‌آموزان برای سفر اربعین نیازی به تهیه وثیقه ندارند

رئیس پلیس گذرنامه فراجا با بیان اینکه مشمولان می‌توانند درخواست گذرنامه زیارتی کنند، گفت: دانشجویان، طلاب و دانش‌آموزان برای شرکت در راهپیمایی اربعین حسینی نیازی به تهیه وثیقه ندارند.

به گزارش خودکارنیوز، سردار علی ذوالقدر، در گفت و گویی با بیان اینکه طی مدت اخیر ظرفیت صدور گذرنامه در کشور را حدود ۴ برابر از نظر تجهیزات و نیروی انسانی افزایش داده‌ایم و درسه نوبت کاری همکاران در بخش گذرنامه مشغول فعالیت هستند، اظهار داشت : در حال حاضر روزانه حداقل بیش از ۹۰ هزار گذرنامه زیارتی چاپ می‌کنیم.

وی با بیان اینکه صدور گذرنامه زیارتی از اول ماه محرم شروع شده است، تصریح کرد : اکنون روزانه میزان تقاضاها برای گذرنامه زیارتی به ۵۰ هزار عدد افزایش پیدا کرده است.

رئیس پلیس گذرنامه فراجا در بخشی دیگر از سخنان خود با بیان اینکه از گذرنامه زیارتی فقط در ایام ماه محرم و صفر می‌توان استفاده کرد، یادآورشد: مدت اعتبار این گذرنامه‌ها پنج ساله است و ما می خواهیم با مقامات عراقی رایزنی کنیم که از این گذرنامه ها در طول دیگر ماه‌های سال نیز استفاده شود.

سردار ذوالقدر با بیان اینکه بازه زمانی در نظر گرفته شده برای صدور گذرنامه‌های زیارتی بین ۵ تا ۷ روز است، گفت : تلاش می شود که در این فاصله زمانی گذرنامه‌ها به دست زائران برسد و از روز گذشته این امکان فراهم شده است هنگام چاپ گذرنامهبرای زائران پیامک صادر می‌شود و ظرف یک تا دو روز بعد این گذرنامه به دست آنها می‌رسد.

این مقام مسئول در نیروی انتظامی گفت : اتباع خارجی مقیم ایران با دفترچه اقامت که برای آنها صادر می‌شود، بدون اخذ روادید می‌توانند به عراق سفر کنند.

ذوالقدر با بیان اینکه مشمولان می توانند برای سفر به عراق و شرکت در راهپیمایی اربعین حسینی درخواست گذرنامه زیارتی کنند، ادامه داد: دانشجویان، طلاب و دانش آموزان در این ایام برای شرکت در راهپیمایی اربعین حسینی نیازی نیست که وثیقه‌ای تهیه کنند.

دیدگاه تان را بنویسید

اخبار

پربازدیدترین