ادامه تخلیه‌ شهرک‌های شمال غرب کانادا با گسترش آتش‌سوزی
کد خبر: 27379

ادامه تخلیه‌ شهرک‌های شمال غرب کانادا با گسترش آتش‌سوزی

در پی پیشروی آتش‌سوزی‌های گسترده در کانادا، قلمروهای شمال غربی این کشور با هزاران نفر جمعیت در حال تخلیه است.

به گزارش خودکارنیوز، آتش‌سوزی‌های گسترده در مناطق شمال غربی کانادا، روز جمعه، مقام‌های محلی این کشور را مجبور کرد که کل شهرک «هی ریور»، جامعه‌ای با حدود چهار هزار نفر جمعیت در رود «گریت اسلیو» (Great Slave)، را تخلیه کنند.

خبرگزاری رویترز در این خصوص گزارش کرد، دولت قلمروهای شمال غربی کانادا به تمامی ساکنین از جمله کارگران دستور داد تا به فرودگاه «مرلین کارتر» شهرک هی ریور رفته و منتظر دستورالعمل‌های ثانویه باشند.

دولت قلمروهای شمال غرب کانادا در یک پیام هشدارآمیز که ساعت ۱۵:۲۳ بعدازظهر جمعه به وقت محلی منتشر شد، گفت: «هرکسی که در هی ریور باقی مانده است، مسئولیت جانش برعهده خودش است. هیچ‌گونه خدمات اضطراری یا پاسخگویی برای آن‌ها وجود نخواهد داشت».

کانادا یکی از بدترین فصل‌های آتش‌سوزی‌های جنگلی و گسترده خود را تجربه می‌کند و در هفته گذشته، بیش از 50 هزار نفر از جمله کل جمعیت «یلونایف»،  مرکز و بزرگ‌ترین شهر استان نواحی شمال غرب کانادا مجبور به فرار از خانه‌های خود شدند.

دولت قلمروهای شمال غربی کانادا در یک پیام هشدارآمیز گفته است که خدمات پستی به جوامع متعدد در مناطق شمال غربی نیز تحت تأثیر آتش سوزی قرار گرفته است.

گزارش‌ها حاکی از آن است که همچنان صدها آتش‌سوزی در شمال غربی کانادا در جریان است و هیچ‌گونه گزارشی در خصوص زمان احتمالی مهار این آتش‌سوزی‌های گسترده ارائه نشده است.

گزارش‌ها حاکی از آن است که تغییرات اقلیمی بعنوان یکی از عوامل مهم سوختن بیش از 14 میلیون هکتار جنگل در کانادا در سال جاری میلادی، عنوان شده است.

دیدگاه تان را بنویسید

اخبار

پربازدیدترین