۲۴ کشته بر اثر سقوط اتوبوس به داخل دره در پرو+ ویدئو
کد خبر: 28254

۲۴ کشته بر اثر سقوط اتوبوس به داخل دره در پرو+ ویدئو

وزارت بهداشت پرو اعلام کرد: بر اثر سقوط یک دستگاه اتوبوس به داخل دره‌ای ۲۰۰ متری، ۲۴ نفر کشته و ۳۵ نفر زخمی شدند.

به گزارش خودکارنیوز، به نقل از خبرگزاری فرانسه، مقامات وزارت بهداشت پرو و پلیس این کشور اعلام کردند بر اثر سقوط یک دستگاه اتوبوس به دره‌ای در یک جاده کوهستانی در منطقه‌ای روستایی در جنوب شرق این کشور، دست کم ۲۴ نفر جان خود را از دست دادند و ۳۵ نفر دیگر مصدوم شدند.

یک منبع پلیس گفت این حادثه پیش از سپیده دم و زمانی اتفاق افتاد که یک دستگاه اتوبوس در حال تردد بین دو شهر کوچک بود. در این حادثه اتوبوس به داخل یک دره ۲۰۰ متری در منطقه هوانکاولیکا (Huancavelica) سقوط کرد.

وزارت بهداشت پرو نیز در رسانه‌های اجتماعی اعلام کرد تعداد فوتی‌های این حادثه به ۲۴ تن افزایش یافته است. پیش از این پلیس پرو تعداد فوتی‌ها را ۲۰ نفر اعلام کرده بود.

ماه گذشته نیز در همین منطقه یک حادثه تصادف اتفاق افتاد که بر اثر آن ۱۳ تن جان خود را از دست دادند و پنج نفر هم به شدت مصدوم شدند.

تصادفات جاده‌ای در پرو به دلیل سرعت زیاد، شرایط نامناسب جاده ها، فقدان علائم راهنمایی و رانندگی و همچنین اجرای ضعیف قوانین رانندگی رخ می‌دهد.

سازمان جهانی بهداشت نیز اعلام کرد در سال ۲۰۱۹ میلادی، چهار هزار و ۴۱۴ نفر در حوادث جاده‌ای در پرو جان خود را از دست داده اند.

دیدگاه تان را بنویسید

اخبار

پربازدیدترین