صدور کیفرخواست متهمان پرونده موسوم به قتل حلوایی؛ ماجرا چه بود؟
کد خبر: 19695

صدور کیفرخواست متهمان پرونده موسوم به قتل حلوایی؛ ماجرا چه بود؟

دادستان عمومی و انقلاب بهبهان گفت: کیفرخواست پرونده چند قتل‌ با حلوای آغشته به سم در بهبهان و طراحی برای قتل ۲۰ نفر دیگر در این شهرستان صادر شد.

به گزارش خودکارنیوز به نقل از روابط عمومی دادگستری خوزستان، علیرضا قاسمی‌نژاد اظهار داشت: اسفند ماه سال گذشته، مرگ مشکوک ۲ نفر مراجعه‌کننده به یکی از دفترخانه‌های اسناد رسمی بهبهان گزارش شد که بلافاصله دستورات قضایی برای بررسی موضوع به پلیس آگاهی صادر شد.

وی ادامه داد: در تحقیقات کارآگاهان پلیس و نظریه پزشکی قانونی مشخص شد که متوفیان بر اثر مسمومیت با حلوای آغشته به نوعی سم خطرناک فوت کرده‌اند و در این ارتباط سه متهم شناسایی و از منزل آنها ظرف‌های مشابه حلوا پیدا شد.

قاسمی‌نژاد افزود: پس از تحقیقات بازپرس پرونده از متهمان که ۲ خواهر و یک برادر بودند، مشخص شد که متهمان اقدام به طراحی قتل ۲۰ نفر کرده بودند.

*قتل زن ۵۵ ساله برای سرقت ۶ النگو*

وی افزود: همچنین در ادامه تحقیقات برای شناسایی نفرات انتخاب شده متهمان، مشخص شد که متهمان در دی سال ۱۴۰۰ نیز اقدام به قتل یک شهروند بهبهان کرده بودند که مرگ وی نیز مشکوک اعلام شده بود.

دادستان عمومی و انقلاب بهبهان گفت: متهمان انگیزه اقدامات مجرمانه خود را شخصی اعلام کردند که با تکمیل تحقیقات، کیفرخواست پرونده آنان صادر و برای صدور رای به دادگاه کیفری صالحه ارسال شد.

دیدگاه تان را بنویسید

اخبار

پربازدیدترین