افزایش 40 نفری تعداد نمایندگان مجلس به تصویب کمیسیون شوراهای مجلس رسید
کد خبر: 20093

افزایش ۴۰ نفری تعداد نمایندگان مجلس به تصویب کمیسیون شوراهای مجلس رسید

سخنگوی کمیسیون شوراهای مجلس از مصوبه این کمیسیون برای افزایش 40 نفری تعداد نمایندگان مجلس خبر داد.

علی حدادی سخنگوی کمیسیون شوراهای مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با فارس با اشاره به نشست کمیسیون شوراهای مجلس گفت: در جلسه امروز موضوع افزایش تعداد نمایندگان مورد بحث و بررسی قرار گرفت و با مصوبه اعضای کمیسیون بنا شد تا 40 نفر به تعداد نمایندگان مجلس شورای اسلامی اضافه شود.

وی افزود: این موضوع در حال حاضر تنها به تصویب کمیسیون رسیده و برای تبدیل شدن به قانون باید به تصویب نمایندگان در صحن مجلس و تأیید شورای نگهبان نیز برسد.

سخنگوی کمیسیون شوراهای مجلس اظهار داشت: براساس مصوبه مجلس به تفکیک حوزه‌های انتخابیه به شرح زیر تعداد نمایندگان مجلس افزایش می‌یابد.

استان‌های آذربایجان غربی یک نفر، اصفهان 2 نفر، بوشهر یک نفر، تهران 6 نفر، خراسان جنوبی یک نفر، خراسان رضوی 2 نفر، خراسان شمالی یک نفر، چهارمحال و بختیاری یک نفر، هرمزگان 2 نفر، یزد 2 نفر، لرستان یک نفر، خوزستان 2 نفر، سیستان و بلوچستان 3 نفر، البرز 3 نفر، کرمان 3 نفر، مازندران یک نفر، مرکزی یک نفر، گلستان یک نفر، قم یک نفر، قزوین یک نفر، فارس 2 نفر و کرمانشاه یک نفر.

حدادی خاطرنشان کرد:‌ طرح شفافیت قوای سه‌گانه اعاده شده از سوی شورای نگهبان که بنا بود در جلسه  کمیسیون مورد بررسی قرار گیرد به دلیل عدم حضور نمایندگان مجمع تشخیص مصحلت نظام مورد بررسی قرار نگرفت و بنا شد تا این طرح با حضور نمایندگان مجمع تشخیص مصلحت نظام در جلسه روز سه‌شنبه کمیسیون قرار گیرد.

دیدگاه تان را بنویسید

اخبار

پربازدیدترین