بازداشت ۱۱۴ کارمند و مدیر ‌در استان کرمان به‌دلیل فساد اداری
کد خبر: 21312

بازداشت ۱۱۴ کارمند و مدیر ‌در استان کرمان به‌دلیل فساد اداری

بازرس‌کل استان کرمان گفت: بازرسی‌کل استان در ۱۰ماهه سال جاری ۱۱۴ نفر از کارکنان و مدیران اجرایی را که فساد اداری داشته‌اند شناسایی و به دستگاه قضایی معرفی کرده است ‌که منجر به بازداشت و حبس‌های طولانی‌مدت برای این افراد شده است.

به گزارش خودکارنیوز، احمد آبیار بازرس‌کل استان کرمان صبح امروز در جمع خبرنگاران از رسیدگی سازمان بازرسی استان به 5 هزار شکوائیه مردمی علیه دستگاه‌های اداری و گزارشات فساد در 10ماهه سال جاری خبر داد و اظهار داشت: بازرسی‌کل استان کرمان در 10ماهه سال جاری 114 نفر از کارکنان و مدیران اجرایی را که فساد اداری داشته‌اند شناسایی و به دستگاه قضایی معرفی کرده است.

وی با بیان اینکه اقدامات انجام‌شده منجر به بازداشت و حبس‌های طولانی‌مدت برای این افراد شده است، گفت: بیشترین سوءجریان‌های دستگاه‌های اداری، اهمال و سهل‌انگاری در انجام وظیفه بوده است.

بازرس‌کل استان کرمان با اشاره به اینکه در این راستا تاکنون میلیاردها ریال مورد اختلاس به بیت‌المال مسترد شده است، افزود: 13 نفر نیز که فرار مالیاتی در سطح کلان داشته‌اند شناسایی و به مرجع قضایی و سازمان امور مالیاتی معرفی شده‌اند.

وی اعلام کرد: در مجموع میزان وجوه شناسایی‌شده و یا برگشتی به دولت توسط سازمان بازرسی در 10ماهه سال جاری، هشت‌هزار و 335 میلیارد و 784 میلیون و 580 هزار و 635 ریال بوده است.

آبیار ادامه داد: بازرسی‌کل استان کرمان در سال 1401 با شجاعت و قاطعیت از حقوق بیت‌المال و مردم دفاع کرده و ضمن حمایت و دفاع از مدیران و کارکنان پاکدست و مؤمن که اکثریت کارکنان و مدیران صالح و سالم هستند، با سوءجریانات در سیستم اداری مبارزه کرده است.

وی اضافه کرد: بازرسی‌کل استان کرمان با افرادی که مرتکب فساد شده‌اند نیز بدون توجه به پست و مقام و وابستگی سیاسی و جناحی آنان برخورد قانونی انجام می‌دهد و مصمم‌تر از گذشته این راه را ادامه خواهد داد.

وی ضمن قدردانی از حمایت‌های مقامات ارشد قضایی استان کرمان، یادآور شد: از دیگر اقدامات سازمان بازرسی کل استان کرمان، مشارکت جدی و فعال در شوراهای حمایت از سرمایه‌گذاری و رفع موانع تولید، رصد عملکرد دستگاه مرتبط با سرمایه‌گذاری مانند بانک‌ها و ادارات صمت و غیره، شورای حفظ حقوق بیت‌المال و رفع موانع و مشکلات سرمایه‌گذاران است که خوشبختانه هماهنگی بسیار خوبی بین دستگاه قضایی و سازمان بازرسی وجود دارد.

بازرس‌کل استان کرمان ابراز کرد: با هماهنگی و موافقت مدیران ارشد دستگاه قضایی در آینده اطلاعات بیشتری از بعضی از پرونده‌های خاص و افراد خاص به استحضار عموم خواهد رسید.

دیدگاه تان را بنویسید

اخبار

پربازدیدترین