یک تبعه افغانستانی به اتهام جاسوسی در مازندران دستگیر شد
کد خبر: 21632

یک تبعه افغانستانی به اتهام جاسوسی در مازندران دستگیر شد

یک تبعه افغانستانی به اتهام جاسوسی توسط سربازان گمنام امام زمان (عج) در اداره‌کل اطلاعات مازندران شناسایی و دستگیر شد.

به گزارش خودکارنیوز، این تبعه‌ افغانستانی با تحصیلات سیکل، دارای کارت‌های جعلی و کارچاق کن افغان‌ها در کشور بود که ٣٩ سال از فعالیت و حضورش در ایران و مازندران می‌گذرد.

 

متهم، اتهاماتی همچون جاسوسی، کلاهبرداری، دسترسی به اطلاعات طبقه بندی شده با آلوده کردن برخی کارکنان دستگاه‌های اجرایی برای سرویس‌های جاسوسی نیابتی در کشور افغانستان و فعالیت‌های غیر قاقونی از جمله کارچاق کنی برای افغان‌ها در کشور داشته است.

 

این متهم که هربار با مراجعه به کشور متبوع چند بار دستگیر و پس از تخلیه اطلاعاتی سریع آزاد می‌شد، خودش را نماینده و لیدر جمعیت افغانستانی در شمال کشور و نماینده سازمان ملل معرفی کرده و به جای فعالیت در فروش میوه و تره بار، پرونده‌های قضایی را بار خودرو می کرد، به دام سربازان گمنام امام زمان (عج) افتاد.

 

محمد کریمی دادستان مرکز مازندران در این زمینه گفت: در خصوص این پرونده سه نفر دستگیر و هفت نفر از مرتبطین به عنوان مطلع دعوت شدند.

 

وی افزود: با اشراف خوبی که نهادهای اطلاعاتی و امنیتی بر این موضوع دارند عملکرد کارکنان دولت رصد می شود وبه این سادگی نیست که اتباع بیگانه ای وارد استان شود و به راحتی خارج شود و اقداماتی را انجام دهد.

دیدگاه تان را بنویسید

اخبار

پربازدیدترین