واکنش تهران به ادعای ضدایرانی روزنامه وال استریت ژورنال
کد خبر: 23229

واکنش تهران به ادعای ضدایرانی روزنامه وال استریت ژورنال

سخنگوی وزارت امور خارجه ادعای روزنامه وال استریت ژورنال درباره ارسال مهمات از ایران به روسیه برای استفاده علیه اوکراین را تکذیب و تصریح کرد: ایران مخالف جنگ و حامی برقراری آتش بس و صلح در اوکراین است.

 به گزارش خودکارنیوز، ناصر کنعانی سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران دیشب (چهارشنبه) ششم اردیبهشت ماه ادعای اخیر روزنامه «وال استریت ژورنال» مبنی بر ارسال مهمات از ایران به روسیه برای استفاده علیه اوکراین را تکذیب کرد.

کنعانی در این باره گفت: در حالی‌که جنگ‌افروزان با ارسال مستمر تسلیحات پیشرفته به اوکراین، گزینه جنگ و منافع مالی و سیاسی ناشی از آن را انتخاب اصلی خود قرار داده و مسیر مذاکره و صلح را بسته نگه داشته‌اند، برخی رسانه‌های وابسته به آنها با انتشار و ترویج این گونه اخبار کذب، برنامه‌های ایران هراسانه و اهداف سیاسی خاص خود را دنبال می‌کنند.

سخنگوی دستگاه دیپلماسی با تأکید بر اینکه موضع صریح و شفاف جمهوری اسلامی ایران در خصوص جنگ اوکراین بارها و بارها به صورت رسمی اعلام شده است، یادآور شد: جمهوری اسلامی ایران‌ مخالف جنگ و حامی برقراری آتش بس و صلح در اوکراین است.

 روزنامه آمریکایی وال استریت ژورنال در ادعایی بی اساس مدعی ارسال مهمات از سوی ایران به روسیه از طریق دریای خزر شد. این ادعا در حالی مطرح شده است که از ابتدای بحران در اوکراین جمهوری اسلامی ایران بارها مخالفت خود با جنگ را اعلام و ادعاهای مطرح شده درباره ارسال تسلیحات به روسیه برای استفاده در جنگ اوکراین را رد کرده است.

در همین خصوص نیز حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه روز سه‌شنبه پنجم اردیبهشت ماه در دیدار مارتین گریفیتس معاون دبیرکل سازمان ملل در تهران گفت: جمهوری اسلامی ایران به هیچ طرفی در جنگ اوکراین کمک نظامی نمی‌کند و جنگ را راه‌حل نمی‌داند و از حاکمیت و تمامیت ارضی همه کشورها از جمله اوکراین حمایت می‌کند. رئیس دستگاه دیپلماسی جمهوری اسلامی ایران سوم فروردین ماه سال‌جاری نیز در گفت‌وگوی تلفنی با همتای سوئیسی با بیان اینکه مخالف تداوم جنگ در اوکراین هستیم، گفت: برای کمک به تسریع در حل بحران، آماده هرگونه کمک هستیم.

دیدگاه تان را بنویسید

اخبار

پربازدیدترین