آمریکا مسئول همه اقدامات تروریستی است و باید پاسخگو باشد
کد خبر: 23515

آمریکا مسئول همه اقدامات تروریستی است و باید پاسخگو باشد

دبیر شورای عالی امنیت ملی در واکنش به اعتراف سالیوان درباره رژیم صهیونیستی گفت: این اعتراف یعنی مسؤول همه اقدامات تروریستی این رژیم علیه افراد و تاسیسات اتمی ایران آمریکا بوده و خواهد بود.

به گزارش خودکارنیوز، «جیک سالیوان»، مشاور امنیت ملی کاخ سفید بامداد دیروز (جمعه) ۱۵ اردیبهشت ماه درباره برنامه هسته‌ای صلح‌آمیز ایران ادعاهایی بی اساس را مطرح کرد و گفت: جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا تأکید کرده که ایران نباید به «سلاح هسته‌ای» دست پیدا کند. سالیوان همچنین بر حمایت از رژیم صهیونیستی تأکید کرد.

این اظهارات سالیوان با واکنش دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران روبرو شد. علی شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی در همین خصوص دیشب (جمعه) ۱۵ اردیبهشت ماه در توئیتر نوشت: ‏جیک سالیوان گفته، در صورت اقدام ⁧‫ایران‬⁩ برای ساخت بمب هسته‌ای، آمریکا آزادی عمل اسرائیل برای مقابله با آن را به رسمیت خواهد شناخت.

وی افزود: این اعتراف یعنی مسؤول همه اقدامات تروریستی رژیم صهیونیستی علیه افراد و تأسیسات اتمی ایران تاکنون آمریکا بوده و خواهد بود و قطعاً باید تبعاتش را بپذیرد.

 جیک سالیوان بامداد جمعه در اندیشکده واشنگتن گفت که تعهد آمریکا به اسرائیل خلل‌ناپذیر است. وی همچنین مدعی شد ما برای ایران روشن کرده‌ایم که این کشور هرگز اجازه تولید بمب هسته‌ای را نخواهد داشت. سالیوان همچنین گفت که برنامه هسته‌ای ایران به صورت چشمگیری توسعه یافته و آن را تهدیدی واقعی برای امنیت منطقه و جهان، از جمله آمریکا خواند.

مقامات آمریکایی بارها در اظهارات خود بر حمایت از رژیم صهیونیستی تأکید کرده‌اند، پیش از این (بهمن ۱۴۰۱) نیز «آنتونی بلینکن» وزیر خارجه آمریکا در کنفرانس خبری مشترک با «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی گفت که واشنگتن به امنیت اسرائیل و اسرائیلی‌ها پایبند بوده و این پایبندی هرگز تغییر نخواهد کرد. وی افزود: «توافق کردیم که ایران نباید به سلاح هسته‌ای دست پیدا کند. در تلاش برای توسعه دایره امنیت و صلح بین اسرائیل و کشورهای منطقه هستیم».

لازم به ذکر است، ادعای جیک سالیوان درباره برنامه هسته‌ای ایران در حالی مطرح شده که مقامات جمهوری اسلامی ایران به کرات اعلام کرده‌اند که سلاح هسته‌ای در دکترین هسته‌ای ایران جایگاهی ندارد.

دیدگاه تان را بنویسید

اخبار

پربازدیدترین