محکومیت یک مدیرکل و معاونین سابق در استان بوشهر
کد خبر: 23723

محکومیت یک مدیرکل و معاونین سابق در استان بوشهر

بازرس کل استان بوشهر از حکم محکومیت بدوی یک مدیرکل و معاونین سابق در استان بوشهر خبر داد.

به گزارش خودکارنیوز،اسحاق شهبازی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: نظر به بازرسی‌های انجام شده از عملکرد مالی یکی از دستگاه‌های اجرایی استان، حجم قابل توجهی تخلفات و سو جریانات مالی شناسایی شد.

وی افزود: متهمین تحت تعقیب قضائی قرار گرفته و پس از صدور کیفرخواست، حکم محکومیت مدیر کل سابق و هفت نفر از کارمندان در دادگاه بدوی صادر شد.

بازرس کل استان بوشهر بیان کرد: همچنین طی روزهای اخیر احکام محکومیت اداری چهار کارمند متخلف در دو دستگاه دولتی دیگر در استان صادر شد.

وی اضافه کرد: این افراد به جرم تصرف غیر قانونی در وجوه دولتی، اختلاس، تنظیم قراردادهای صوری، جعل سند رسمی و استفاده از سند مجعول و سو استفاده از موقعیت شغلی مجموعاً به ۵۷ سال حبس تعزیری، رد مال ۱۶۳ حلقه لاستیک ماشین آلات سنگین، جریمه نقدی به میزان بالغ بر ۵۵ میلیارد ریال و ۵۱۸ ضربه شلاق محکوم شدند.

بازرس کل استان بوشهر در خصوص محکومیت چهار کارمند متخلف گفت: در پرونده‌ای دیگر با صدور حکم محکومیت توسط هیأت رسیدگی به تخلفات اداری کارکنان از انتصاب ۲ کارشناس به پست‌های حساس و مدیریتی جلوگیری به عمل آمد و ۲ رئیس اداره نیز در یکی دیگر از دستگاه‌های اجرایی استان تنزل پست سازمانی گرفتد.

دیدگاه تان را بنویسید

اخبار

پربازدیدترین