وزیر کشور: مسئله حقابه ایران از رود هیرمند باید با تفاهم حل شود
کد خبر: 23968

وزیر کشور: مسئله حقابه ایران از رود هیرمند باید با تفاهم حل شود

وزیر کشور با اشاره به حقابه ایران از رود هیرمند گفت: این مسئله باید با تفاهم حل شود و طالبان اجازه دهد مسؤولان ذی ربط ما از نزدیک وضعیت سد را بررسی کنند و چون مردم ما به خصوص در منطقه سیستان بسیار آسیب دیده‌اند باید این موضوع حل شود و سوءتفاهمی به وجود نیاید.

 به گزارش خودکارنیوز،  احمد وحیدی وزیر کشور در  سفر به اصفهان در جمع خبرنگاران با اشاره به وضعیت حقابه ایران از رود هیرمند اظهار داشت: این حقابه، حق تاریخی ماست و طالبان نیز بارها بر این موضوع  اقرار کرده‌ است. 

وی افزود: طالبان می‌گویند که آبی نیست به هر حال ابهامی وجود دارد و برخی از دوستان ما معتقد هستند که این آب وجود دارد و می‌توان حقابه را دریافت کرد.

وحیدی با بیان اینکه باید با هماهنگی وزارت امور خارجه و بازدید از محل به یک تفاهم برسیم، گفت: اگر براساس گزارش‌ها آب وجود دارد حقابه تخصیص یابد اگر آبی نبود تعهدی هم ندارند.

وزیر کشور عنوان کرد: این مسئله باید با تفاهم حل شود و طالبان اجازه دهد مسؤولان ذی ربط ما از نزدیک وضعیت سد را بررسی کنند و چون مردم ما به خصوص در منطقه سیستان بسیار آسیب دیده‌اند و باید این موضوع حل شود و سوءتفاهمی به وجود نیاید.

 

دیدگاه تان را بنویسید

اخبار

پربازدیدترین