افشای هویت دو سرکرده عملیات تروریستی مستقر در دانمارک و هلند
کد خبر: 27525

افشای هویت دو سرکرده عملیات تروریستی مستقر در دانمارک و هلند

وزارت اطلاعات در اطلاعیه‌ای از افشای هویت دو تن از سرکردگان عملیات تروریستی مستقر در دانمارک و هلند خبر داد.

به گزارش ایسنا در این اطلاعیه آمده است:با گرامی‌داشت یاد و خاطره‌ی شهیدان رجایی و باهنر، و در روز مبارزه با تروریسم، پیرو اطلاعیه‌های مورخ دوم و بیست و هفتم مردادماه این وزارتخانه در خصوص شناسایی شبکه‌ی گسترده‌ی تروریستی ـ صهیونیستی در چند استان کشور و بازداشت ۱۴ تروریست و کشف و ضبط ۴۳ بمب قوی آماده‌ی انفجار، به استحضار ملت شریف ایران می‌رساند که با ادامه و گسترش تحقیقات اطلاعاتی و امنیتی با همکاری نیروهای اطلاعاتی و امنیتی در سازمان اطلاعات سپاه پاسداران و فرماندهی انتظامی کشور، هسته‌های خرابکار دیگری وابسته به‌همان کانونِ‌تروریستی، در ۴ استان دیگر کشور، شناسایی ومورد ضربه قرار گرفتند.

 

خلاصه‌ این پرونده‌ها به شرح ذیل‌ است:

 

۱.در تاریخ ۲۸ مردادماه گذشته، دو تروریست کاملاً مسلح و مجهز، توسط سربازان گمنام امام زمان (عجل الله تعالی فرجه الشریف) در اداره کل اطلاعات استان خوزستان دستگیر شدند. از این افراد، تعداد ۳۸۲ قلم انواع بمب‌های دست‌ساز، ابزارآلات و مواد شیمیایی پیش‌ساز بمب و ۶۵ بمب آتش‌زای آماده، کشف و ضبط شد.

 

۲.در تاریخ اول شهریور ماه جاری، عنصر عملیاتی آن کانون تروریستی با سابقه‌ی چندین عملیات خرابکارانه، توسط جان‌برکفان گمنام اداره کل اطلاعات استان مازندران، بازداشت شد. این متهم مدتی پیش از دستگیری، تعداد دو بمب صوتی آماده‌ی انفجار، همراه با دستگاه‌های کنترل از راه دور، از سرپل کانون تروریستی مستقر در کشور هلند دریافت کرده بود.

۳.همچنین در تاریخ اول شهریور، دو نفر از عوامل عملیاتی تروریست‌ها، با شناسایی قبلی و اقدامات هوشمندانه‌ی اداره کل اطلاعات استان کرمانشاه، شناسایی و بازداشت شدند. این متهمین، عملیات‌های ایذایی متعددی در سطح آن استان انجام و ضمن فیلم‌برداری از اقدامات مذکور، فیلم‌ها را برای سرکردگان کانون تروریستی مستقر در دانمارک و هلند ارسال می‌کردند.

اما از کشفیات بسیار قابل تأمل در این پرونده، طراحی «سناریوی کشته‌سازی» برای قتل برادر، توسط خواهر و دیگر برادران می‌باشد! در خلال تحقیقات امنیتی ـ اطلاعاتی، مشخص شد که یکی از عناصر بازداشت شده، بدلیل اعتیاد شدید، مشکلات اخلاقی و اختلافات خانوادگی، مورد نفرت و غضب سایر اعضای خانواده قرار داشته و آن‌ها در صدد قتل وی بوده‌اند. از آنجا که این فرد سابقه‌ی دو نوبت دستگیری به اتهام اوباش‌گری در پاییز سال گذشته داشته است، خواهر وی (دیگر متهم بازداشتی) با برآورد بودجه لازم در حال فراهم آوردن مقدماتی برای اجرای سناریوی کشتن او در سالگرد وقایع سال گذشته و انتساب قتل فرد معتاد به مأمورین حفظ نظم و امنیت و سپس، انجام تجلیل از وی تحت عنوان «یک مبارز قهرمان» بود! مستندات اطلاعاتی ذی‌ربط و اعترافات صریح هر دو متهم این پرونده، به آگاهی مرجع محترم قضایی رسیده است.

۴.در تاریخ سوم شهریور ماه جاری، دلاورمردان گمنام اداره کل اطلاعات استان سیستان و بلوچستان با یورش به محل نگهداری تجهیزات نظامی یک گروه خرابکار در توابع شهرستان تفتان، تسلیحات و تجهیزات دپو شده برای انجام عملیات ایذایی و تروریستی در روزهای آتی را کشف و ضبط کردند. در این پرونده نیز، برخی تجهیزات مکشوفه حکایت از در جریان بودن سناریو انجام عملیات تروریستی و انتساب آنها به نیروهای امنیتی، نظامی و انتظامی بوده است. اقلام مکشوفه عبارتنداز:

۴/۱-دو قبضه تیربار گرینوف همراه با ۵۵۹ فشنگ مربوطه

۴/۲-یک قبضه مسلسل ام ـ ۱۶ همراه با ۴ تیغه خشاب و فشنگ‌های ذی‌ربط

۴/۳-چهارده عدد نارنجک تفنگی ۴۰ میلی

۴/۴-لباس‌هاس نیروهای نظامی و انتظامی کشور، ۳ دستگاه بی‌سیم، چراغ گردان مورد استفاده‌ی نیروهای امنیتی و انتظامی و اقلام دیگری از این قبیل 

۵.در تجزیه و تحلیل ابعاد مختلف کشفیات و دستگیری‌های پیش گفته و نیز نگاهی به پروژه‌ی وسیع آماده سازی ۴۳ بمب (موضوع اطلاعیه‌ی دوم خردادماه این وزارت‌خانه) نتایج بسیار قابل تأملی رخ می‌نمایند:

۵/۱-تمامی متهمین و ۴۳ بمب مندرج در اطلاعیه‌ی پیشین و کلیه‌ی تجهیزات و متهمین درج شده در بندهای اول تا سوم بیانیه‌ی حاضر، متصل به یک کانون تروریستی به سرکردگی فردی با نام اصلی شاهین زحمتکش فرزند مهدی به کد ملی‌۰۰۷۴۸۰۶۰۶۸ و نام مستعار شاهین‌لو، مستقر در کشور دانمارک می‌باشد. پدر و مادر وی سابقه‌ی عضویت در گروهک تروریستی منافقین را دارند و پدر او به اتهام عملیات تروریستی در سال ۱۳۶۱ محاکمه و محکوم به اعدام شده است. شاهین زحمتکش در سن ۱۷ سالگی به دانمارک مهاجرت کرده و بدلیل فقدان استعداد، از تحصیل بازمانده و به خوانندگی در رستوران‌ها و بارهای پایتخت دانمارک مشغول شده است.

همکار تروریست یاد شده بنام سیامک تدین طهماسبی فرزند اصغر و معروف به «مگس» به کد ملّی‌۰۹۳۹۷۳۱۹۱۶، مستقر در کشور هلند می‌باشد. این فرد، قبلاً نقاش و گرافیست بوده که پس از مدتی به انتشار آثار موهن نسبت به مقدسات اسلامی و پس از آن و بتدریج، ارتباطات وی با محافل صهوینیستی نمایان می‌شود. تا جایی که به انتشار مطالبی در حمایت از رژیم صهیونیستی و نهایتاً انجام مأموریت‌های ابلاغ شده توسط سرویس‌های جاسوسی آن رژیم کودک‌کش، مبادرت می‌ورزد.

دیگر عناصر و عوامل اصلی این کانون تروریستی، بیش‌ترین استقرار و تردد را در کشورهای آلمان و ترکیه دارا هستند.

۵/۲-مقطع زمان انتخاب شده برای انجام عملیات در تمامی موارد مکشوفه، مقطع سالگرد اغتشاشات سال گذشته است. این به معنای زمینه‌چینی برای باز تولید آشوب است که البته، بصورت دقیق مورد توجه کلیه‌ی حافظان نظم و امنیت کشور می‌باشد.

۵/۳-تنوع گروهک‌ها و کانون‌های تروریستی دخیل در باز تولید آشوب و اغتشاش، بسیار قابل تأمل است؛ از کانون‌های مستقر در آلمان، هلند و دانمارک تا داعشی‌های مستقر در افغانستان (عوامل جنایت شاهچراغ) و باندهای ساکن پاکستان (موضوع بند چهارم بیانیه‌ی حاضر)، جملگی یک مقطع را با اهداف خاص برای انجام عملیات انتخاب می‌کنند. این نشان‌دهنده‌ی وجود هسته‌ای هدایت کننده در تراز کشورهای غربی و رژیم صهیونیستی است. 

۵/۴-کشف تفنگ ساچمه‌زن، تیر و کمان‌های حرفه‌ای، میخ‌های سه‌پر (تجهیزاتی که در اغتشاشات شهری بکار می‌روند) در کنار و همراه با بمب‌های بسیار مخرب، تیربارها، مسلسل‌ها، انواع نارنجک‌ها و ...، از هدف گذاری مشخص باز تولید اغتشاشات، حکایت دارند. به‌ویژه که از عناصر متصل به کانون دانمارک، به وضوح سناریوی کشته‌سازی نیز کشف شده است.

۵/۵-سکّوها و شبکه‌های اجتماعی که بیش‌ترین کاربرد را بین تمامی کیس‌های کشف شده داشته‌اند، به ترتیب: تلگرام، اینستاگرام، واتساپ و توییتر هستند. یعنی دقیقاً همان سکوهایی که در آشوب‌های پاییز گذشته نیز، بیش‌ترین نقش را ایفا کرده و با ممنوعیت فعالیت در کشور مواجه شدند.

۵/۶-ارتباط عناصر بازداشت شده با شبکه‌های ماهواره‌ای تروریستی نیز دقیقاً مشابه ارتباطات سال گذشته و رفتارهای آن شبکه‌ها (و در رأس آن‌ها شبکه‌های تروریستی موسوم به اینترنشنال و بی بی سی فارسی) نیز کاملاً منطبق بر رفتار سال گذشته می‌باشد.

۶.پیش از این، حمایت کشورهای غربی از گروهک‌های تروریستی موجود(همچون گروهک‌های موسوم به کومله و دموکرات و منافقین و تجزیه طلبان گوناگون) مصادیق فراوانی داشت. همچنین است خلق گروهک‌های جنایتکار همچون داعش و سایر گروهک‌های تکفیری – تروریستی، در سرزمین های دیگر(غیر غربی) دیده شده بود. اما اینک و در خصوص کانون تروریستی موضوع بیانیه‌ی حاضر، پیشرفت باشگاه تروریست‌پرور غربی، از تولید گروه‌های تروریستی در سرزمین‌های دیگر، به آفرینش((گروهک‌های تروریستی نوپدید)) در خاک کشورهای غربی است! به مُوازات این قُبح‌زدایی، پدیده‌ی جدید دیگر، فرآیند تبدیل خواننده‌ی کاباره‌ای و نقاش هرزه‌نگار فراری، و مساکین خانه بر دوش، به ((تئوری‌پردازان نئوتروریسم)) و سرکردگان گروهک‌های تروریستی و طراحان تراز بالای عملیاتی و پشتیبانی کنندگان متموّل مالی و تسلیحاتیِ گلّه‌ای از تروریست‌ها، که تمامی فرآیند این تبدیل و تغییر در خاک کشورهای دانمارک و هلند و آلمان صورت گرفته است!

از همین روست که دولتهای متظاهر غربی و مدعیان انسانیت و حقوق بشر، حمایت از کارنامه‌ی سیاه این قبیل تروریست‌ها، گر چه آشکارا و با طبل و دُهُل مرتکب دهها جنایت و قتل و خونریزی شده باشند را ((وظیفه‌ی انسانی)) خود می‌دانند. از همین‌گونه است سینه‌چاک کردن بی شرمانه‌ی دولت‌های اروپایی برای تروریست خون آشام محکوم به اعدامی همچون جمشید شارمهد که این نیز ((وقاحتی نوپدید)) است.

 

۷.این درس آزموده شده‌ی تاریخ است که ((آتش تروریسم، دامن آفرینندگان خود را نیز در بر می‌گیرد)). و این نیز تجربه‌ی مکرّر تاریخ معاصر است که تروریست‌ها در هیچ جای جهان از حمایت و امنیت پایدار برخوردار نبوده و نخواهند بود.

 

روابط عمومی وزارت اطلاعات

۸ شهریور ماه ۱۴۰۲

دیدگاه تان را بنویسید

اخبار

پربازدیدترین