وزیر ارتباطات: مردم به زودی طعم اینترنت پرسرعت را می‌چشند
کد خبر: 21315

وزیر ارتباطات: مردم به زودی طعم اینترنت پرسرعت را می‌چشند

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار داشت: هر چند هنوز مردم این اینترنت پرسرعت را حس نمی‌کنند اما این نوید را می‌دهیم به زودی مردم طعم شیرین سرعت بالای اینترنت را می چشند.

به گزارش خودکارنیوز، عیسی زارع‌پور در نهمین همایش بانکداری الکترونیک و نظام‌های پرداخت با بیان اینکه به زودی مردم طعم اینترنت پرسرعت وبا کیفیت را می‌چشند، اظهار داشت: در حال حاضر حدود ٧٠ درصد نیاز مردم در دنیا از طریق ارتباطات ثابت تامین می‌شوند که رتبه ایران در این موضوع ته جدول است اما برای حل این مسأله برنامه‌ای در دستور کار داریم به این صورت که ٨٠ درصد مردم و خانوار را تحت پوشش فیبر نوری قرار دهیم.

وی با بیان اینکه تا پایان دولت یعنی تا ٣ سال آینده این وعده محقق خواهد شد، ادامه داد: هر چند این توسعه فیبر نوری کار سختی است اما آن را شروع کردیم و در حال حاضر ٢.۵ میلیون خانوار تحت پوشش این فیبر نوری قرار گرفته‌اند و این عدد را سال آینده به ١٠ میلیون خانوار می‌رسانیم.

وزیر ار تباطات با اشاره به سرعت اینترنت با فیبر نوری گفت: سرعت اینترنت پس از اجرای فیبرنوری به ٩٠٠ مگابیت در ثانیه می‌رسد یعنی ٨٠ برابر سرعت وای فای، اما هنوز مردم آن را حس نمی‌کنند.

وی گفت: هر چند هنوز مردم این اینترنت پرسرعت را حس نمی‌کنند اما این نوید را می‌دهیم به زودی مردم طعم شیرین سرعت بالای اینترنت را می چشند.

دیدگاه تان را بنویسید

اخبار

پربازدیدترین