مینو محرز: مسمومیت‌های دانش‌آموزان ویروسی نیست و قطعا پای سَم در میان است
کد خبر: 21747

مینو محرز: مسمومیت‌های دانش‌آموزان ویروسی نیست و قطعا پای سَم در میان است

 

به گزارش خودکارنیوز به نقل از خبرآنلاین، مینو محرز، متخصص عفونی با تاکید بر اینکه درباره مساله مسمومیت دانش‌آموزان دختر در کشور باید متخصصان حوزه سم شناسی و مسمومیت نظر بدهند، می‌گوید: در حوزه مسمومیت نمی‌توانم نظر بدهم اما در هرحال شواهد و قرائن نشان می‌دهد آنچه که بر سر دانش‌آموزان می‌آید نمی‌تواند عامل ویروسی داشته باشد، هرچه هست باید یک نوع سم باشد.

 

او با بیان اینکه سم می‌تواند این علائمی را که در دانش‌آموزان می‌بینیم، ایجاد کند، ادامه می‌دهد: البته متخصصان سم‌شناسی و مسمومیت می‌توانند توضیحات بیشتری بدهند.

 

محرز درباره شیوع مجدد کرونا در کشور می‌گوید: به وضوح تعداد مبتلایان به کرونا با علائمی مثل گلودرد، تب و لرز، علائمی گوارشی و مانند آن زیاد شده است و این‌طور که مردم نسبت به استفاده از ماسک بی‌خیال شده‌اند باید انتظار داشته باشیم که ابتلا به کرونا افزایش پیدا کند.

 

او با بیان اینکه ۹۵ درصد مردم دیگر از ماسک استفاده نمی‌کنند، هشدار می‌دهد: با توجه به اینکه خرید و سفرهای نوروزی را هم در پیش داریم، احتمال زیاد شدن مبتلایان به کرونا قطعی می‌شود.

 

این پزشک ادامه می‌دهد: خوشبختانه بخاطر واکسن و ابتلای قبلی به کرونا در بسیاری از افراد، این ویروس در حال حاضر میزان بستری‌های زیادی ندارد اما برای کسانی که بیماری‌های زمینه‌ای دارند همچنان ابتلا به کرونا خطرناک است.

 

او می‌گوید: زیرسویه XBB در حال حاضر در بین مبتلایان شیوع بیشتری دارد و آزمایش‌ها نشان می‌دهد بجز این زیرسویه، زیرسویه‌ای که در آمریکا شیوع یافته نیز در ایران وجود دارد.

دیدگاه تان را بنویسید

اخبار

پربازدیدترین