عیسی زارع‌پور: در ساخت ماهواره به سوریه کمک می کنیم
کد خبر: 23522

عیسی زارع‌پور: در ساخت ماهواره به سوریه کمک می کنیم

وزیر ارتباطات کشورمان گفت : ایران که جزو ۱۰ کشور توانمند در ساخت و پرتاب ماهواره در دنیا هست، به طرف سوری در ساخت ماهواره کمک می‌کند.

به گزارش خودکارنیوز، وزیر ارتباطات و فناوری کشورمان گفت : جمهوری اسلامی ایران که جزو ۱۰ کشور توانمند در ساخت و پرتاب ماهواره در دنیا هست به طرف سوری در ساخت ماهواره مورد نیاز در حوزه ارتباطات کمک می کند.

عیسی زارع پور در حاشیه سفر رییس جمهور به دمشق درباره همکاری های وزارت ارتباطات کشورمان با همتای سوری اظهار داشت : در این سفر یک تفاهنامه همکاری با طرف سوری امضا شد که برای اجرای آن یک جلسه کاری با وزیر ارتباطات سوریه و معاونان این وزارتخانه برگزار شد .

وی افزود: برای توسعه صادرات محصولات حوزه ارتباطات به توافقات خوبی صورت گرفت و برای مشارکت شرکت های خصوصی کشورمان برای تامین زیرساخت های مورد نیاز سوریه و موضوعات دوجانبه همکاری مورد بحث قرار گرفت.

زارع پور با اشاره به جزییات همکاری ها ادامه داد : از دراختیار قرار دادن داده های فضایی که در اختیار ما هست تا ساخت ماهواره هایی که مورد نیاز این کشور می باشد . در کشور ما بحمدالله توانمندی اینکار را داریم . کشور ما جزو ۱۰ کشوری هست که توانمندی ساخت و پرتاب ماهواره در دنیا را در لایه لیو دارد .

وزیر ارتباطات کشورمان گفت : در حوزه طراحی سرویس های دیجیتال و در اختیار گذاردن تجربیات جمهوری اسلامی در راستای طراحی دولت الکترونیک و هوشمند توافقات خوبی صورت گرفت .

زارع پور تاکید کرد : برای پیگیری این توافقات ما یک گروه کاری ویژه را متشکل از نمایندگان دو طرف مشخص کردیم که اجرای این تفاهمنامه را پیگیری کنند.

دیدگاه تان را بنویسید

اخبار

پربازدیدترین