اسامی معرفی‌شدگان چند برابر ظرفیت کنکور دکتری سال ۱۴۰۲ اعلام شد
کد خبر: 23836

اسامی معرفی‌شدگان چند برابر ظرفیت کنکور دکتری سال ۱۴۰۲ اعلام شد

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور از انتشار اسامی معرفی شدگان چند برابر ظرفیت و اعلام مدارک مورد نیاز برای شرکت در مصاحبه علمی و سنجش عملی آزمون دکتری «Ph.D» (نیمه‌متمرکز) سال ۱۴۰۲ خبر داد.

به گزارش خودکارنیوز، عبدالرسول پورعباس رئیس سازمان سنجش آموزش کشور از انتشار اسامی معرفی شدگان چند برابر ظرفیت و اعلام مدارک مورد نیاز برای شرکت در مصاحبه علمی و سنجش عملی آزمون دکتری «Ph.D» (نیمه‌متمرکز) سال ۱۴۰۲ خبر داد و گفت: در آزمون دکتری سال ۱۴۰۲ بیش از ۱۶۹ هزار داوطلب با هم به رقابت پرداختند که از این تعداد بیش از ۱۲۰ هزار داوطلب مجاز به انتخاب رشته شدند و تعداد ۹۱ هزار و ۷۰۱ داوطلب در سایت سازمان سنجش انتخاب رشته کردند.

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور افزود: داوطلبانی که بر اساس کارنامه نتایج اولیه آزمون ورودی مقطع دکتری «Ph.D» نیمه‌متمرکز سال ۱۴۰۲ مجاز به انتخاب رشته شدند و کدرشته محل‌های انتخابی خود را ثبت کردند می‌توانند از امروز ۲۵ اردیبهشت ماه کارنامه نتیجه انتخاب رشته خود را در پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان سنجش مشاهده کنند.

معاون وزیر علوم، تحقیقات و فناوری خاطرنشان کرد: داوطلبانی که بر اساس مندرجات کارنامه مذکور در کدرشته محل‌های انتخابی خود نمره علمی لازم را کسب کردند، می‌توانند به دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی مورد نظر برای انجام مصاحبه مراجعه کنند.

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور خطاب به داوطلبان معرفی شده به مصاحبه، توصیه کرد: برای شرکت در مراحل ارزیابی تخصصی توسط دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی با مراجعه به لینک مربوطه در قسمت مشاهده کارنامه مندرج در سایت سازمان سنجش از ۶ خردادماه تا ۲۱ تیر ماه ۱۴۰۲ فرم بررسی صلاحیت عمومی را تکمیل کرده و کد پیگیری دریافت کنند.

پورعباس خاطرنشان کرد: داوطلبان برای مشاهده مدارک مورد نیاز، کسب اطلاعات لازم و پیگیری سایر مراحل پذیرش، اطلاعیه اعلام اسامی معرفی شدگان چندبرابر ظرفیت را که در سایت سازمان سنجش منتشر شده است به دقت مطالعه کرده و مطابق آن اقدام کنند.

وی افزود: متقاضیانی که مبادرت به انتخاب کدرشته محل‌های تحصیلی دانشگاه آزاد اسلامی کرده‌اند نیز به منظور اطلاع از نحوه و چگونگی انجام مراحل ارزیابی تخصصی و سایر مراحل گزینش به پایگاه اطلاع‌رسانی آن دانشگاه مراجعه کنند.

دیدگاه تان را بنویسید

اخبار

پربازدیدترین