یک ایرانی در میان صد چهره تاثیرگذار مجله تایم در حوزه هوش مصنوعی
کد خبر: 27883

یک ایرانی در میان صد چهره تاثیرگذار مجله تایم در حوزه هوش مصنوعی

مجله تایم صد چهره تاثیرگذار حوزه هوش مصنوعی را معرفی کرده که در میان آنها یک زن ایرانی هم دیده می‌شود.

به گزارش خودکارنیوز، مجله تایم فرهستی از 100 چهره مطرح و مهم در حوزه هوش مصنوعی جهان را تحت عنوان تاثیرگذارترین چهره‌ها در این زمینه از مطالعات علمی منتشر کرده است که در میان آنها الهام طبسی مهندس ایرانی-آمریکایی، دانش آموخته برق و رییس کارکنان آزمایشگاه فناوری موسسه ملی استاندارد و فناوری آمریکا قرار دارد.

حدود پنج سال پیش، موسسه ملی استاندارد و فناوری ایالات متحده (NIST) شروع به ساخت برنامه ای برای پیشبرد توسعه سیستم های هوش مصنوعی قابل اعتماد و مسئولیت پذیر کرد. الهام طبسی گفت‌وگو درباره تأثیر هوش مصنوعی را از اصول به اجرای عملی سیاست‌ها انتقال داد. پیشنهاد او به طور قابل توجهی نتیجه بخش بود. پس از شروع تحقیقات تیم طبسی در مورد امنیت هوش مصنوعی و سوگیری، کنگره NIST (بخشی از وزارت بازرگانی) را موظف کرد تا چارچوب مدیریت ریسک داوطلبانه را برای سیستم‌های هوش مصنوعی قابل اعتماد به عنوان بخشی از قانون مجوز دفاع ملی (NDAA) در سال 2021 ایجاد کند.

از دیگر چهره‌های این حوزه که به انتخاب تایم برگزیده شده‌اند می‌توان به ایلان ماسک صاحب شرکت تسلا و اسپیس ایکس و نیز عمرالعلما وزیر هوش مصنوعی امارات اشاره کرد.

دیدگاه تان را بنویسید

اخبار

پربازدیدترین