رونمایی از سامانه «برپا» و کمک به دانش‌آموزانی که دسترسی به آموزش ندارند
کد خبر: 20680

رونمایی از سامانه «برپا» و کمک به دانش‌آموزانی که دسترسی به آموزش ندارند

معاون وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه تعداد معلم ها و گروه‌های جهادی باانگیزه کم نیست گفت: در قالب «سامانه برپا» که امروز رونمایی می‌شود می‌خواهیم ظرفیت‌ها و نیازها را به یکدیگر متصل و این ظرفیت‌های جهادی را توسعه دهیم. تعداد زیادی از معلمان در این فرایند مشارکت می‌کنند تا به دانش آموزانی که به هر دلیل دچار مشکل در تحصیل هستند و دسترسی به آموزش ندارند کمک کنند.

به گزارش خودکارنیوز، حمیدرضا خان‌محمدی در مراسم رونمایی از طرح "سامانه برپا" ( برنامه پشتیبان آموزشی) که در دفتر مرکزی وزارت آموزش و پرورش برگزار شد، با بیان اینکه 11ماه از شکل گیری قرارگاه عملیاتی عدالت تربیتی و نصیب آموزشی برابر می‌گذرد و به دنبال حل مسئله است نه انجام کارهای روتین و منظمی که به بخش های مختلف محول می‌شود گفت: از ابتدا همکاری با ستاد توانمندسازی و تحول اجتماعی محور ۲۰۲۰ محله مطرح و کمتر از دو هفته تفاهمی برقرار شد.

 

وی افزود: اقداماتی در این زمینه انجام شد، به عنوان مثال دانش آموزانی که به دلایل نداشتن لوازم التحریر از تحصیل باز می ماندند تحت پوشش قرار گرفتند. همچنین فهرست مدارس با پیشرفت فیزیکی بالاتر از 70 درصد احصاء شده است و در پی تکمیل این فضاها هستیم و قرار شد به ما در این زمینه کمک کنند.

 

معاون وزیر آموزش و پرورش و مسئول قرارگاه عملیاتی عدالت تربیتی و نصیب آموزشی برابر با بیان اینکه حوزه پرورشی و تربیتی و حوزه آسیب‌های اجتماعی نیز در دستورکار قرار گرفت گفت: بحثی با عنوان «بانک زمان» در جلسات ابتدایی مطرح و قرار شد به نقطه‌ای برسد که امروز نهایی شده و شاهد افتتاح آن با عنوان «سامانه برپا» در روز جاری خواهیم بود.

 

خان‌محمدی ادامه داد: تعداد معلم ها و گروه‌های جهادی باانگیزه کم نیست. در قالب سامانه برپا می‌خواهیم ظرفیت‌ها و نیازها را به یکدیگر متصل و این ظرفیت‌های جهادی را توسعه دهیم و امیدواریم زیرساخت‌ها به خوبی فراهم شود.

 

وی با بیان اینکه این سامانه در راستای ارتقای کیفیت آموزش بسیار کمک کننده است گفت: تعداد زیادی از معلمان در این فرایند مشارکت می‌کنند تا به عنوان مثال به دانش آموزانی که به هر دلیل دچار مشکل در تحصیل هستند و دسترسی به آموزش ندارند کمک کرده و مشکلات آنها را برطرف کنند.

 

معاون وزیر آموزش و پرورش و مسئول قرارگاه عملیاتی عدالت تربیتی و نصیب آموزشی برابر

ادامه داد: این یک شروع است و امیدواریم به سرعت آماده ارتقاء و زیرساخت‌ها فراهم شود تا افت کیفیت تعلیم و تربیت و با این سامانه در محلات حاشیه‌ای به حداقل برسد.

دیدگاه تان را بنویسید

اخبار

پربازدیدترین