زائرانِ حج، کفش مناسب همراه داشته باشند
کد خبر: 23941

زائرانِ حج، کفش مناسب همراه داشته باشند

با توجه به اینکه برای انجام اعمال حج، مسافت‌های زیادی باید طی شود بنابراین کفش مناسب یکی از نکاتی است که به کاهش پا درد کمک می‌کند

دکتر رضا مومنین در برنامه ضیوف الرحمان که توسط خبرگزاری تسنیم تولید شده است مسائل پزشکی مربوط به حج را برای زائران تشریح کرده است.

مومنین با اشاره به اینکه مراجعه زائران به درمانگاه‌های عربستان برای درمان پا درد، زیاد رخ می‌دهد، گفت: زائران برای اینکه دچار این مشکل نشوند با خودشان کفش مناسب همراه داشته باشند.

به گفته وی کفش مناسب کفشی است که هم روکش مناسبی داشته باشد و هم کف آن، استاندارد باشد. بنابراین استفاده از دمپایی پیشنهاد نمی‌شود.

مومنین به کسانی که خار پاشنه دارند توصیه کرد: از مراکزی که لوازم پزشکی می فروشند، ژل پاشنه پا تهیه کنید؛ ژل پاشنه باعث می شود که هم خستگی شما کم شود و هم پایتان کمتر درد بگیرد.

وی در خصوص تقویت عضلانی گفت: با اجازه پزشک قبل از سفر یک قرص ویتامین دی 50 هزار مصرف کنید. 15 روز بعد نیز دوباره همین قرص را میل کنید.

مومنین در ادامه به نحوه استراحت کردن نیز اشاره ای کرد و توضیح داد: هنگام موقع استراحت کاری کنید پایتان از سطح زمین کمی بالاتر بیاید. این کار باعث می شود پادردتان، تسکین پیدا کند.

دیدگاه تان را بنویسید

اخبار

پربازدیدترین