زائران حداکثر یک روز در کربلا بمانند/ افزایش تردد از مرزهای شملچه و چذابه
کد خبر: 27456

زائران حداکثر یک روز در کربلا بمانند/ افزایش تردد از مرزهای شملچه و چذابه

رئیس ستاد اربعین کشور از افزایش 35 درصدی تردد زوار از مرزهای شلمچه و چذابه خبر داد و به زائران توصیه کرد که حداکثر یک روز در کربلا اقامت داشته باشند.

به گزارش خودکارنیوز، سید مجید میراحمدی در این‌باره گفت: در بازدیدی که از مرزهای شلمچه و چذابه داشتیم بحمدالله این مرزها بسیار هماهنگ، خوب، منضبط و با تسهیلات زیرساختی فراوان هستند به همین خاطر توصیه می‌کنم عزیزانی که مکان جغرافیایی آنها به این مرزها نزدیک است حتماً مرزهای خوزستان به خصوص چذابه را برای سفر به عتبات انتخاب کنند. تاکنون و در مجموع ۶۰۰ هزار نفر از دو مرز شلمچه و چذابه عبور کردند که این آمار نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۳۵ درصد افزایش زوار را نشان می‌دهد. 

رئیس ستاد اربعین کشور ادامه داد:‌ همکاری‌های مسئولان استان خوزستان که مسئولیت مدیریت اربعین حسینی را بر عهده دارند با مسئولان کشور عراق بسیار خوب و در سطح عالی‌است و در هیچ کدام از مقاطع گذشته ما چنین سطحی از همکاری را شاهد نبودیم.

وی به وضعیت حمل و نقل زائران نیز اشاره کرد و گفت: سال گذشته بخشی از زائران ما به دلیل مشکلات حمل و نقل در کشور عراق از مرز بازگشتند، امسال بحمدالله به وفور پیش‌بینی حمل و نقل شده به گونه‌ای که ۷۰ دستگاه اتوبوسی که برای کمک حمل نقل کشور عراق پیش بینی کردیم مورد نیاز واقع نشده و عزیزان عراقی امکانات فراوانی را برای حمل و نقل پیش‌بینی کرده‌اند.

میراحمدی با بیان اینکه در مجموع وضعیت بسیار خوبی را شاهد هستیم، گفت:‌ در سامانه سماح حدود سه میلیون نفر تاکنون ثبت نام کردند که درصدی از آنها هنوز بیمه خود را پرداخت نکرده‌اند.

وی خاطرنشان کرد: از اول ماه صفر تاکنون یک میلیون و 700 هزار زائر از مرزها خارج شدند و نزدیک به ۳۰۰ هزار نفر به کشور بازگشته‌اند. این یک اقدام بسیار شایسته است که زائران با ستاد مرکزی اربعین همکاری لازم را کردند و رفت و آمد منطقی و معقولی امسال رقم خورده است.

رئیس ستاد اربعین کشور افزود: به دلیل ازدحام جمعیت به خصوص در کربلا و مشکلاتی که در جهت خدمت رسانی برای بیش از ۲۰ میلیون زائر وجود دارد درخواستم از زائران این است که ماندگاری در کربلا را حداکثر یک روز قرار دهند و بازگردند. همچنین کلیه موکب‌های کشور عراق در روز اربعین ساعت ۱۲ جمع آوری می‌شوند و برای اینکه عزیزان زائر در امر خدمات‌گیری دچار مشکل نشوند حتماً قبل از روز اربعین به کشور بازگردند.

بر اساس اعلام پایگاه اطلاع‌رسانی پلیس، میراحمدی در خصوص تمهیدات بازگشت زائران نیز گفت: با برنامه‌ریزی و پیش‌بینی‌های خوبی که کمیته حمل و نقل ستاد مرکزی اربعین داشته برای انتقال هر میزان زائر که به کشور بازگردد مشکلی در زمینه حمل و نقل نداریم.

رئیس ستاد اربعین کشور خاطرنشان کرد: در هر کدام از مرزها بودیم لبخند رضایت را بر لبان زائران می‌بینیم و این خستگی را از تن همه خدمتگزاران زائران حضرت اباعبدالله الحسین(ع) برطرف می‌کند و به فضل الهی یک اربعین به یاد ماندنی در حال رقم خوردن است

دیدگاه تان را بنویسید

اخبار

پربازدیدترین