آغاز سال تحصیلی دانشگاه‌ها از ۳مهر/ورودی‌های جدید هفته سوم  مهر به کلاس‌ می‌روند
کد خبر: 27991

آغاز سال تحصیلی دانشگاه‌ها از ۳مهر/ورودی‌های جدید هفته سوم مهر به کلاس‌ می‌روند

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری آغاز سال تحصیلی جدید دانشگاه‌ها را از روز دوشنبه سه مهر اعلام کرد و گفت: ورودی‌های جدید دانشگاه‌ها هم هفته سوم مهر ماه در کلاس ها حضور می‌یابند.

به گزارش خودکارنیوز، محمدعلی زلفی‌گل روز دوشنبه در حاشیه اجلاس رؤسای دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی، پژوهشی و فناوری کشور در جمع خبرنگاران در مورد آغاز سال تحصیلی ۱۴۰۳-۱۴۰۲ گفت: با توجه به اینکه روز شنبه اول مهر است و روز یکشنبه دوم مهر هم سالروز شهادت امام حسن عسکری (ع) تعطیلی رسمی است، سال تحصیلی دانشگاه‌ها از سوم مهرماه آغاز می شود.

وی ادامه داد: البته برای ورودی‌های جدید دوره کارشناسی به‌دلیل اینکه دانشجو معلمانی که از طریق آموزش‌ و پرورش قرار است، پذیرفته شوند، چند برابر اضافه می‌شوند و موضوع صلاحیت های علمی و مصاحبه علمی و گزینش آنها مطرح است، مجبور بودیم فرصتی به آنها بدهیم تا آموزش‌وپرورش اقدامات لازم را انجام دهد.

وزیر علوم خاطرنشان کرد: همچنین امسال آزمون سراسری ۱۴۰۲ برای پذیرش دانشجو در ۲ نوبت برگزار شد و برای اولین‌بار تأثیر قطعی معدل را داشتیم که این اطلاعات باید از طریق آموزش‌وپرورش به سازمان سنجش و آموزش کشور ارسال می‌شد، بنابراین ورودی های جدید از هفته سوم مهر پذیرش می شوند.

زلفی گل یادآور شد: در اجلاس امروز به روسای دانشگاه ها متذکر شدم که مردم سرمایه زندگی و فرزندان خود را به ما به امانت می‌سپارند، باید تلاش کنیم، امانت‌دار امینی برای آینده‌سازان کشور باشیم. من قول می‌دهم، تمام تلاش خود را انجام دهم تا عزیزان دانشجو در کمال امنیت و آرامش و آسایش بتوانند فعالیت‌های علمی، فرهنگی، ورزشی و هنری خود را پیگیری کنند و از دوران دانشجویی نهایت استفاده را برای ارتقای علمی خود و کسب تجربه‌های فرهنگی، سیاسی، اجتماعی و ورزشی ببرند.

دیدگاه تان را بنویسید

اخبار

پربازدیدترین