2100 جانباز جسمی ـ حرکتی «207» و «شاهین» اتوماتیک می‌گیرند
کد خبر: 28815

۲۱۰۰ جانباز جسمی ـ حرکتی «۲۰۷» و «شاهین» اتوماتیک می‌گیرند

جزئیات اجرای قانون واگذاری خودروی داخلی به جانبازان 25 تا 49 درصد جسمی ـ حرکتی، فرزند شهید، همسر شهید و آزادگان دارای معلولیت از سوی معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران اعلام شد.

به گزارش خودکارنیوز ، جزئیات اجرای قانون واگذاری خودرو داخلی به جانبازان ۲۵ تا ۴۹ درصد جسمی حرکتی، فرزند شهید، همسر شهید و آزادگان دارای معلولیت از سوی معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران اعلام شد.

سیدامیرحسین قاضی‌زاده هاشمی، معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید، در این باره گفت: در راستای اجرای بند (و) تبصره ۷ قانون بودجه سال ۱۴۰۲ کشور و آئین‌نامه اجرایی بند مذکور و اجرایی ماده ۴۵ قانون جامع خدمات‌رسانی در خصوص واگذاری خودرو به جانبازان ۲۵ تا ۴۹ درصد جسمی حرکتی، فرزند شهید، همسر شهید و آزادگان دارای معلولیت مورد تأیید کمیسیون پزشکی بنیاد بعد از حدود ۱۰ سال از زمان اجرای قانون جامع و نظر به مساعدت وزارت صمت و بانک مرکزی، مقرر شد از مهرماه سال جاری برای ۲ هزار و ۱۱۲ نفر از مشمولان فوق به صورت جداگانه، هزار و ۲۰۰ نفر توسط ایران خودرو، خودروی ۲۰۷ اتوماتیک و ۹۱۲ نفر توسط شرکت سایپا خودرو شاهین اتوماتیک  اقدامات مقتضی صورت پذیرد.

معاون رئیس جمهور عنوان کرد: در ارتباط با فرآیند اجرا، مقرر شد که در هر ماه پیامکی از سوی شرکت‌های خودروساز به مشمولان محترم برای تکمیل اطلاعات و انتخاب نمایندگی و دریافت پیش فاکتور اقدام و بانک‌های عامل نیز هر ماه برای این افراد نسبت به ارسال پیامک برای دریافت تسهیلات موضوع واگذاری خودرو از محل تبصره ۱۶ قانون بودجه و تکمیل مابه‌التفاوت وجه توسط مشمول اقدام شود تا مطابق آئین نامه مذکور شرکت‌های خودروساز بعد از دو ماه از تکمیل وجه نسبت به تحویل خودرو  به این عزیزان اقدام کنند.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران خاطرنشان کرد: با تلاش و رایزنی‌های صورت پذیرفته و نظر مساعد شرکت‌های خودروساز، مقرر شد با توجه به محدودیت‌های حرکتی مشمولان عزیز، خودرو اتوماتیک به این عزیزان تحویل شود.

معاون رئیس جمهور گفت: طی چند روز گذشته از سوی هر ۲ خودروساز پیامک‌های ثبت‌نام و تکمیل پروفایل برای مشمولان ارسال شده که مقرر شد پیامک‌ها مجدداً برای ایشان ارسال شود.

قاضی‌زاده هاشمی تصریح کرد: از مشمولان عزیز تقاضا می‌شود در زمان مقرر نسبت به ثبت‌نام و دریافت تسهیلات وام و تکمیل وجه اقدام کنند.

همچنین در خصوص خودروهای وارداتی، مراتب از مراجع ذیربط در دست پیگیری است.

دیدگاه تان را بنویسید

اخبار

پربازدیدترین