پرونده انضباطی فیفا علیه تیم ملی فوتبال آرژانتین
کد خبر: 20254

پرونده انضباطی فیفا علیه تیم ملی فوتبال آرژانتین

فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا) پرونده‌ای انضباطی علیه تیم ملی آرژانتین باز کرد.

به گزارش خودکارنیوز،  فیفا تصمیم گرفته علیه فدراسیون فوتبال آرژانتین به دلیل رفتار نادرست و توهین‌آمیز بازیکنان و مسئولان تیم ملی این کشور در جشن قهرمانی‌شان در جام جهانی 20022 به میزبانی قطر اقدامات انضباطی را پیگیری کند. فرآیند انضباطی برای تأیید وجود رفتار توهین‌آمیز و نقض اصول بازی جوانمردانه از سوی آرژانتین آغاز شده است.

گزارش شده که بازیکنان تیم ملی فوتبال آرژانتین قوانین را رعایت نکرده و از برقراری ارتباط با خبرنگاران خودداری کرده و به تجهیزات ورزشگاه آسیب زدند.

آرژانتین در فینال جام جهانی 2022 در ضربات پنالتی فرانسه را شکست داد و قهرمان شد.

آرژانتینی‌ها به نقض احتمالی مواد 11 (رفتار توهین‌‌آمیز و نقض اصول بازی جوانمردانه) و 12 (سوء رفتار بازیکنان و مسئولان) قوانین انضباطی فیفا متهم شده‌اند.

در پایان دیدار آرژانتین و فرانسه امیلیانو مارتینز، دروازه‌بان تیم ملی آرژانتین برای کیلیان امباپه مهاجم فرانسوی که در فینال هت تریک کرد، در رختکن یک دقیقه سکوت اعلام کرد. سپس، در جریان رژه قهرمانی در بوئنوس آیرس، مارتینز عروسکی را با تصویری از امباپه نشان داد.

فیفا همچنین یک پرونده انضباطی علیه فدراسیون فوتبال کرواسی (HNS) باز کرد. کروات‌ها پس از بازی برای کسب مدال برنز جام جهانی 2022 با تیم مراکش به نقض ماده "تبعیض" و "ایمنی در مسابقات" متهم شدند.

دیدگاه تان را بنویسید

اخبار

پربازدیدترین