یک ایرانی در صف خرید تاتنهام
کد خبر: 21185

یک ایرانی در صف خرید تاتنهام

جم نجفی میلیاردر ایرانی - آمریکایی پیشنهاد ۳.۷۵ میلیارد دلاری را برای خرید باشگاه تاتنهام ارائه کرده است.

به گزارش خودکارنیوز و به نقل از فایننشال‌تایمز، جم نجفی، میلیاردر ایرانی - آمریکایی در حال آماده‌سازی یک پیشنهاد ۳.۷۵ میلیارد دلاری برای خرید تاتنهام است. نجفی که رئیس MSP Sports Capital است، با کنسرسیومی از سرمایه‌گذاران همکاری می‌کند و با جو لوئیس، مالک اسپرز و دنیل لوی، رئیس باشگاه فوتبال تاتنهام ارتباط دارد.

پیشنهاد نجفی ارزش سهام باشگاه را تقریباً سه میلیارد دلار می‌کند. او جزو سهامداران باشگاه فنیکس‌سانز در بسکتبال NBA و سهامدار و نایب‌رئیس تیم مک‌لارن در فرمول یک است.

تاتنهام در سال‌های اخیر تلاش زیادی برای سرمایه‌گذاری بیشتر کرده است. ساخت ورزشگاه جدید یکی از اهداف بزرگی بود که در چند سال گذشته نهایی شد. تاتنهام فصل قبل توانست سهمیه لیگ قهرمانان را به دست بیاورد ولی سال‌هاست نتوانسته عنوان قهرمانی در یک رویداد مهم را به دست بیاورد.

اسپرز از سال ۲۰۱۹ در ورزشگاهی جدید بازی می‌کند که به باشگاه این امکان را داده است تا رویدادهایی فراتر از مسابقات فوتبال، مانند بازی‌های ملی فوتبال، مسابقات راگبی و رویدادهای موسیقی را میزبانی کند و باعث شده است تا درآمد زیادی نصیب باشگاه شود.

سال گذشته، چلسی به مبلغ ۲.۵ میلیارد پوند توسط کنسرسیومی به رهبری تاد بولی، سرمایه‌دار آمریکایی و گروه سرمایه‌گذاری خصوصی Clearlake Capital خریداری شد و باید دید سرنوشت دیگر تیم لندنی چه خواهد شد.

دیدگاه تان را بنویسید

اخبار

پربازدیدترین