خداحافظی گلایه‌آمیز سرخیو راموس از تیم ملی اسپانیا
کد خبر: 21430

خداحافظی گلایه‌آمیز سرخیو راموس از تیم ملی اسپانیا

مدافع پُرافتخار تیم ملی اسپانیا از پایان یافتن دوران بازی خود در این تیم خبر داد.

به گزارش خودکارنیوز، سرخیو راموس مدافع کهنه‌کار تیم ملی اسپانیا در صفحه شخصی خود در فضای مجازی اعلام کرد که از بازی در این تیم خداحافظی کرده است.
کاپیتان پیشین رئال مادرید دلیل اصلی این تصمیم را تماس لوئیس دلافوئنته دانست. سرمربی اسپانیا در این تماس اعتراف کرده راموس، جایی در برنامه‌های او در لاروخا ندارد.
در  بخشی از متنی که راموس منتشر کرده، آمده است: «حالا زمان برای خداحافظی با تیم ملی اسپانیا فرا رسیده است. امروز صبح تماسی از سرمربی فعلی تیم ملی دریافت کردم که به من اطلاع داد صرف‌نظر از اینکه چه عملکردی داشته باشم، بخشی از برنامه‌های او نیستم و نخواهم بود. این پایان راهی است که امیدوار بودم بیشتر طول بکشد و پایان آن طعم بهتری در کام من داشته باشد.
صادقانه باور دارم که این مسیر شایسته این بود که با تصمیم خودم و به‌خاطر عملکردی از من که شایسته سطح تیم ملی نباشد، به پایان برسد؛ نه به‌خاطر مسئله سن یا دلایلی مانند آن. البته خودم چنین مسئله‌ای را احساس می‌کنم و این موضوع را مستقیماً نشنیدم. سن یک حُسن یا نقص نیست و فقط یک عدد است که ارتباطی با عملکرد یا توانایی بازیکن ندارد.
من بازیکنانی مانند مودریچ، مسی و په‌په را ستایش می‌کنم و به آنها غبطه می‌خورم. آنها عصاره سنت، ارزش‌ها، شایسته‌سالاری و عدالت در فوتبال هستند. متأسفانه این شرایط برای من یکسان نخواهد بود، چون فوتبال همیشه عادلانه نیست و فقط فوتبال نیست. این چیزی است که باید آن را بپذیرم؛ البته با سری بالا و این ناراحتی که آن را به اشتراک می‌گذارم. من همچنان با احساس کسی که به اندازه کافی خوش‌شانس بود تا با افتخار 180 بار نماینده کشورش باشد، به حمایت از اسپانیا ادامه می‌دهم».
راموس 180 بار پیراهن لاروخا را بر تن کرده و از این حیث در تاریخ فوتبال اسپانیا رکورددار است. وی 23 بار دروازه رقبای تیم ملی کشورش را گشوده و گلزن‌ترین مدافع تاریخ فوتبال ملی به شمار می‌رود. مدافع 36 ساله پاری‌سن‌ژرمن همراه با تیم ملی اسپانیا به قهرمانی مسابقات یورو در سال‌های 2008 و 2012 و نیز جام جهانی 2010 دست یافته است.

دیدگاه تان را بنویسید

اخبار

پربازدیدترین