کیانی با شکست تکواندوکار کره ای فینالیست شد
کد خبر: 24675

کیانی با شکست تکواندوکار کره ای فینالیست شد

ناهید کیانی نماینده وزن ۵۷-کیلوگرم تیم ملی تکواندو بانوان کشورمان در نیمه نهایی گرندپری رم با شکست حریف کره ای به فینال این رقابت ها راه یافت.

به گزارش خودکارنیوز، نخستین مرحله از رقابت های گرندپری در سال ۲۰۲۳ از امروز جمعه ۱۹ خردادماه با برگزاری مبارزات اوزان ۵۷- کیلوگرم بانوان، ۶۸- و ۸۰+ کیلوگرم آقایان در شهر «رم» کشور ایتالیا آغاز شده است که «ناهید کیانی، متین رضایی، ابوالفضل عباسی و علیرضا نادعلیان» نمایندگان ایران در این رقابت ها هستند.

«ناهید کیانی» تکواندوکار طلایی کشورمان در مسابقات جهانی ۲۰۲۳ باکودر وزن 57- کیلوگرم، در اولین دیدار با «فاناپا هارنسجون» قهرمان جهان در سال 2019 از تایلندمبارزه کرد و به برتری دست یافت و سپس در یک مبارزه سخت به مصاف «ندا لعرج» نفر پنجم رنکینگ از مراکش رفت و این حریف خود را نیز از پیش رو برداشت.

کیانی در مرحله یک چهارم وزن ۵۷- کیلوگرم رقابت‌های گرندپری رم ۲۰۲۳، با برتری در ۲ راند برابر چیالینگ نماینده چین تایپه و نایب قهرمان جهان در سال های ۲۰۲۲ و ۲۰۲۳ و همچنین عنوان دار المپیک توکیو، به مرحله نیمه نهایی وزن خود رسید. کیانی در دیدار نیمه نهایی رقابت های گرندپری 2023 رم ایتالیا مقابل کیم از کره جنوبی قرار گرفت و توانست در یک دیدار نزدیک و حساس 2 بر یک حریف خود را شکست دهد و راهی فینال شود.

ضمن اینکه، علیرضا نادعلیان،ابوالفضل عباسی ومتین رضایی در چارچوب این رقابت ها با شکست مقابل حریفان خود از گردونه رقابت ها حذف شدند.

این دوره از مسابقات با حضور ۲۵۳ تکواندوکار از ۵۳ کشور به مدت 3 روز به میزبانی ایتالیا در شهر رم برگزار خواهد شد.

دیدگاه تان را بنویسید

اخبار

پربازدیدترین