انحلال کمیته پیشکسوتان وزنه‌برداری به دلیل حواشی مسابقات لهستان
کد خبر: 27514

انحلال کمیته پیشکسوتان وزنه‌برداری به دلیل حواشی مسابقات لهستان

فدراسیون وزنه‌برداری کمیته پیشکسوتان را به دلیل حواشی مسابقات لهستان منحل کرد.

به گزارش خودکارنیوز، فدراسیون وزنه‌برداری اقدام وزنه‌بردار پیشکسوت تیم ایران در جریان رقابت‌های قهرمانی پیشکسوتان جهان را که در مغایرت با آرمان های نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است به شدت محکوم می‌کند.

در بیانیه این فدراسیون آمده است: مواضع فدراسیون وزنه‌برداری همسو با مواضع نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است و این فدراسیون ضمن در نظر گرفتن محرومیت مادام العمر حضور در کلیه اماکن ورزشی برای ورزشکار خاطی (مصطفی رجایی)، سرپرست تیم اعزامی (حمید صالحی‌نیا) را نیز از سمت خود برکنار کرده و پس از بررسی‌های بیش‌تر، با کلیه خاطیان نیز برخورد جدی و قاطع صورت خواهد گرفت.

بی شک مبارزه با رژیم غاصب صهیونیستی و حامیانش از ارکان اصلی سیاست راهبردی جمهوری اسلامی ایران است و در همین راستا فدراسیون وزنه‌برداری با پیروی کامل از آرمان‌های امام راحل ( ره) و رهنمودهای رهبر معظم انقلاب، رژیم نامشروع اسراییل را به رسمیت نمی‌شناسند و آن را به عنوان یک اصل خدشه‌ناپذیر نظام برای ترویج روحیه مبارزه و اسلامی علیه صهیونیست‌ها سرلوحه خود قرار داده است.

کمیته پیشکسوتان وزنه‌برداری منحل شد

سجاد انوشیروانی، رییس فدراسیون درباره حواشی پیش آمده در مسابقات پیشکسوتان جهان گفت: حواشی پیش آمده قطعا از نظر فدراسیون غیرقابل قبول و غیرقابل بخشش است. مواضع جمهوری اسلامی اولویت اصلی این فدراسیون است.

او ادامه داد: پس از اطلاع از این اتفاق غیرقابل بخشش با خاطیان برخورد جدی صورت گرفته و ورزشکار خاطی به صورت مادام العمر محروم شد و پس از بررسی‌های بیش‌تر با کلیه خاطیان هم برخورد قاطع صورت خواهد گرفت. ضمن این که از این پس کلیه فعالیت‌های کمیته پیشکسوتان منحل خواهد شد.

او در پایان گفت: ضمن عذرخواهی از رهبر انقلاب، خانواده شهدا و همه مردم ایران قطعا در خانواده وزنه‌برداری دیگر شاهد چنین اتفاق‌هایی نخواهیم بود.

در جریان رقابت‌های قهرمانی پیشکسوتان جهان در لهستان مصطفی رجایی در حالی بر روی سکوی دوم برای دریافت مدال نقره قرار گرفت که ورزشکار رژیم صهیونیستی برای دریافت مدال برنز بر روی سکو رفته بود.

دیدگاه تان را بنویسید

اخبار

پربازدیدترین