مدیرروستا: اردن آژیر قرمز را برای تیم ملی به صدا درآورد
کد خبر: 28737

مدیرروستا: اردن آژیر قرمز را برای تیم ملی به صدا درآورد

کارشناس فوتبال کشورمان گفت: اردن حریف ضعیفی بود اما مانند یک تیم قوی آژیر قرمز را برای ایران به صدا درآورد.

به گزارش خودکارنیوز ، درمورد برتری ۳ بر یک تیم ملی فوتبال کشورمان مقابل اردن، اظهار داشت: در این مسابقه نتیجه خوبی گرفتیم اما ضعف‌های زیادی داشتیم و این سبک بازی زنگ خطر را برای تیم ملی به صدا درآورد. در نیمه اول پس از به ثمر رساندن ۲ گل زودهنگام گفتم ایران با اختلاف ۶_۵ گل برنده می‌شود زیرا حریف تحت تاثیر لژیونرهای ما قرار گرفته و خیلی بد بازی کرد.

وی افزود: در ادامه هرچه به جلوتر رفتیم و به ویژه در نیمه دوم، اردن کاملا سوار بازی شد. خیلی هم موقعیت از دست داد که اوج آن پنالتی دقیقه ۹۱ بود. تیم ما هنوز بازی دوستانه قوی مثل کره‌جنوبی، ژاپن، عربستان و استرالیا نداشته اما همین تیم‌های ضعیف هم نقاط ضعف‌مان را به خوبی نشان می‌دهند. باید هرچه‌ زودتر برای رفع این ضعف‌ها کار کنیم‌.

کارشناس فوتبال کشورمان خاطرنشان کرد: در شروع مسابقه از نحوه بازی تیم ملی خیلی امیدوار و خوشحال شدم. نقطه مثبت کار تیم ایران بازیسازی از علیرضا بیرانوند بود. هرچند این کار در یک تا ۲ مورد به خطر کشیده شد اما وقتی بیرانوند با آن اعتماد به نفس بازیسازی می‌کند ، نوید این را می‌دهد تیم ملی در روزهای اخیر خوب تمرین کرده است. هرچند با جلوتر رفتن بازی اردن که در دقایق ابتدایی بدلیل تحت تاثیر بازیکنان ما قرار نگرفتن، فشاری ایجاد نکرد با تزلزل خط دفاع ایران در همان نیمه اول ۳_۲ موقعیت خوب به دست آورد.

مدیرروستا ادامه داد: با شروع نیمه دوم اردنی‌ها در نحوه بازی خود تغییرات زیادی ایجاد کردند و با دور شدن استرس، فوتبال قابل قبولی را به نمایش گذاشتند. در بیشتر لحظات این نیمه نیز سوار بازی بودند. بارها نشان دادند خط دفاعی ما آسیب‌پذیر است. نه پوشش خوبی دادیم و نه در کارهای انفرادی دفاعی خوب بودیم. اردن مثل یک تیم بزرگ آژیر قرمز را برای ما به صدا درآورد.

وی درخصوص بازی بعدی تیم ملی در فینال تورنمنت مقابل قطر، توضیح داد: کارلوس کی‌روش شناخت کافی روی تیم و نفرات ما دارد اما نباید به این موضوع توجه کنیم که او سرمربی قطر است و باید کارهای مدنظر کادرفنی را به خوبی اجرا کرده و خط دفاعی را با جلسات تمرینی و صحبت کردن کادرفنی با نفرات دفاعی ترمیم کنیم. در غیر این صورت مقابل قطر هم مشکل داریم.

مهاجم اسبق تیم ملی در پاسخ به اینکه آیا ایران در شرایط فعلی توان تقابل با بزرگان قاره مثل کره‌جنوبی، ژاپن و عربستان را دارد، گفت: در مرحله گروهی جام ملت‌ها مشکل خاصی نداریم اما هرچه کار جلو برود، در تقابل با بزرگان قاره کارمان خیلی سخت است. همین اردن مانند یک تیم قوی ضعف تیم ملی را نشان داد که باید هرچه‌ سریع‌تر آنها را برطرف کنیم.

دیدگاه تان را بنویسید

اخبار

پربازدیدترین