طوفان سهمگین «ایدالیا»، فلوریدا را درنوردید+ ویدئو
کد خبر: 27532

طوفان سهمگین «ایدالیا»، فلوریدا را درنوردید+ ویدئو

منابع آمریکایی اعلام کردند که طوفانی سهمگین ایالت فلوریدا آمریکا را درنوردید.

به گزارش خودکارنیوز، به نقل از روسیاالیوم، منابع آمریکایی اعلام کردند که طوفان ایدالیا سواحل فلوریدا را درنوردید.

از سوی دیگر ران دیسانتیس فرماندار فلوریدا از ساکنان مناطق پست ساحلی ایالت فلوریدا خواست تا به دستورات برای نقل مکان به مناطق مرتفع توجه کنند و هشدار داد که موج طوفان ایدالیا می‌تواند باعث ایجاد سیل‌های خطرناک در این ایالت شود.

فرماندار فلوریدا به ساکنان این ایالت هشدار داد و گفت: زمان به سرعت بسیار زیادی در حال اتمام است.

دیسانتیس با اشاره به اینکه بیش از ۴۰ مدرسه در فلوریدا کلاس‌ها را لغو کرده و فرودگاه بین‌المللی تامپا نیز بر روی پروازهای تجاری بسته شده است، افزود: حدود ۵ هزار و ۵۰۰ نیروی گارد ملی بسیج شدند و ۳۰ تا ۴۰ هزار تکنسین برق نیز در حالت آماده باش قرار گرفته‌اند.

از سوی دیگر برق بیش از ۱۴۰ هزار خانه مسکونی در ایالت فلوریدا قطع شده است و میلیون‌ها نفر در این ایالت مجبور شدند خانه‌های خود را تخلیه کنند. دولت هشدار داده طوفان‌های خطرناکی در راه است.

همچنین مقامات محلی تا دیروز دستور تخلیه مناطق مسکونی در بیش از ۶۷ منطقه در ایالت‌های جورجیا و کارولینای جنوبی را صادر کرده بود و در این ایالت‌ها نیز ۵۶ هزار خانه مسکونی با مشکل قطعی برق روبرو هستند.

بخش‌هایی از ایالت فلوریدا که در مسیر طوفان حاره‌ای ایدالیا قرار دارند، از نیمه قرن نوزدهم میلادی چنین طوفانی را تجربه نکرده‌اند.

روز چهارشنبه خطوط هوایی سراسر آمریکا بیش از ۸۵۰ پرواز خود را لغو کردند و ۷۹۵ پرواز نیز با تأخیر انجام شد. فرودگاه شهرهای تامپا، کلیرواتر و تالاهاسی فعالیت معمول خود را تعطیل کرده‌اند. خطوط هوایی ساوت‌وست نیز اعلام کرده که فرودگاه تامپا تا اطلاع ثانوی تعطیل شده است و مسئولان منتظر حوادث بعدی هستند. این خط هوایی همچنین فعالیت خود را برای یک روز در فرودگاه بین المللی جکسونویل متوقف کرد.

دیدگاه تان را بنویسید

اخبار

پربازدیدترین