آغاز ویرایش ثبت نام خودرو در سامانه یکپارچه از امروز
کد خبر: 23170

آغاز ویرایش ثبت نام خودرو در سامانه یکپارچه از امروز

متقاضیانی که نوبت تحویل خودروی آن‌ها سال ۱۴۰۳ اعلام شده است از امروز به‌مدت ۵ روز می‌توانند خودروی دیگری را انتخاب کنند.

 به گزارش خودکارنیوز، چند روز پیش نوبت دهی متقاضیان سامانه یکپارچه عرضه خودرو از سوی خودروسازان مشخص شد. در این بین با توجه به تقاضای بالای ۵ مدل خودرو از یکی از شرکت‌ها، زمان تحویل خودروی این متقاضیان سال ۱۴۰۳ اعلام شده بود.

با توجه به اعتراض متقاضیان، وزارت صمت اعلام کرد که از امروز ۵ اردیبهشت ماه به مدت ۵ روز می‌توانند با ورود به سامانه یکپارچه خودرو با ۵ اولویت نسبت به تغییر انتخاب اول خود اقدام کنند.

امید قالیباف سخنگوی وزارت صمت در این ارتباط تاکید کرد که «اگر متقاضی هر ۵ اولویت را انتخاب کند قطعاً در سال ۱۴۰۲ می‌تواند خودروی خود را دریافت کند و به‌عکس اگر متقاضی هیچ اولویتی را انتخاب نکند همان انتخاب اولویت سال ۱۴۰۳ کماکان برای او ملاک عمل خواهد بود.»

به گفته وی «کسانی که در سال ۱۴۰۲ نوبت‌دهی شده‌اند، اما به‌دلایلی می‌خواهند انصراف دهند و در طرح دوم یکپارچه تخصیص خودروی وزارت صمت شرکت کنند حتماً باید از طرح ابتدایی که ثبت‌نام کرده‌اند، انصراف دهند؛ گزینه انصراف برای متقاضیان فعال است.»

لازم به اشاره است که اگر متقاضیان از طرح ابتدایی تخصیص خودرو انصراف ندهند برای شرکت در طرح دوم یکپارچه تخصیص خودرو با مشکل مواجه خواهند شد.

دیدگاه تان را بنویسید