مجلس با تحقیق و تفحص از شرکت‌های پتروشیمی دولتی موافقت کرد
کد خبر: 26955

مجلس با تحقیق و تفحص از شرکت‌های پتروشیمی دولتی موافقت کرد

نمایندگان مجلس شورای اسلامی با تحقیق و تفحص از شرکت‌های پتروشیمی دولتی در فروش و صادرات محصولات موافقت کردند.

به گزارش خودکارنیوز، در نشست علنی روز سه شنبه مجلس شورای اسلامی، گزارش کمیسیون صنایع و معادن مبنی بر تصویب تقاضای تحقیق وتفحص از شرکت‌های پتروشیمی دولتی در فروش و صادرات محصولات در دستور کار قرار گرفت و ۱۳۴نماینده مجلس با این تحقیق و تفحص موافقت کردند.

در موضوع تحقیق و تفحص آمده است: نظر به اظهارات متقاضیان مبنی بر عدم کفایت اطلاعات ارائه شده کمیسیون، موضوع تحقیق و تفحص در جلسه رسمی مورخ ۱۱ مردادماه ۱۴۰۱ کمیسیون با حضور۱۶ نفر ازحاضرین نمایندگان عضو کمیسیون و تعدادی از متقاضیان تحقیق و تفحص مطرح و پس از استماع نظرات طرفین از وزارتخانه های دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، نفت، تعاون کار و رفاه اجتماعی و آموزش و پرورش، ضرورت انجام تحقیق و تفحص در محورهای ذیل به تصویب رسید.

 

محورهای تحقیق و تفحص به این شرح است:

چه شرکت‌هایی مجاز به خرید محصولات پتروشیمی جهت فروش داخلی و خارجی می باشند و مکانیزم اعمال تخفیف به این شرکت ها چیست؟

چرا گروه گسترش نفت و گاز پارسیان بخش قابل توجهی از فروش صادراتی خود را منحصرا به شخصی برزیلی واگذار نموده و مانع رقابت در این زمینه می شود که این کار زمینه فسادهای متعدد را اینجاد نموده است ؟

دلیل عدم تسویه حساب برخی شرکتهای تولید کننده محصولات پتروشیمی با خریداران خارجی چیست و چرا بعضا برخی خریداران خارجی به شرکتهای تولید کننده دولتی بعضا تا ۵۰ میلیون دلار بدهکار می‌باشند ؟ چرا منافع ملی و منافع شرکت‌ها در این خصوص رعایت نشده است؟

چرا در فروش صادراتی محصولات پتروشیمی در شرکت های داخلی مختلف بعضا تفاوت قیمت قابل توجهی وجود دارد؟

چرا در فروش صادراتی محصولات پتروشیمی در شرکت های داخلی مختلف بعضا تفاوت قیمت قابل توجهی با قیمت های جهانی وجود دارد؟

دیدگاه تان را بنویسید