نماینده وزارت راه و شهرسازی: رایگان شدن دریافت کد رهگیری اجاره‌نامه برای مستاجران
کد خبر: 27733

نماینده وزارت راه و شهرسازی: رایگان شدن دریافت کد رهگیری اجاره‌نامه برای مستاجران

نماینده وزارت راه و شهرسازی گفت: دریافت کد رهگیری اجاره نامه برای مستأجران در سامانه ملی املاک و اسکان وزارت راه و شهرسازی رایگان شد.

به گزارش خودکارنیوز،  به نقل از روابط عمومی راه و شهرسازی اردبیل، علیرضا مهلی، نماینده وزارت راه و شهرسازی درجلسه کارگروه کنترل و تنظیم بازار املاک و مستغلات استان اردبیل اظهار کرد: اگر مردم املاک‌شان را در سامانه ثبت نکنند، مشمول قانون خانه‌های خالی می‌شوند.

وی افزود: گشت مشترک تعزیرات حکومتی باید از حالت سنتی خارج و آمار شناسایی خانه‌های خالی باید اعلام شود و نتایج برگزاری این گشت مستمر ما امروز شاهد کاهش قیمت و اجاره‌ بها هستیم.

نماینده وزارت راه و شهرسازی در کارگروه تنظیم و کنترل بازار مسکن و املاک و مستغلات کشور گفت: سامانه اجاره‌بها باید جدی‌تر گرفته شده و در استان راه اندازی شود و رایگان شدن دریافت کد رهگیری در استان اردبیل به همه مردم اطلاع‌رسانی شود.

مهلی بیان کرد: باید به مردم اعلام و اطلاع رسانی دقیق شود که اگر املاک‌شان را در سامانه ثبت نکنند، مشمول قانون خانه‌های خالی می‌شوند.

نماینده وزارت راه و شهرسازی تصریح کرد: هدف از این کارگروه، جلوگیری و کاهش تورم و شناسایی خانه‌های خالی در راستای کنترل قیمت مسکن در کشور است.

وی اضافه کرد: یکی از مهم‌ترین معضلات حوزه مسکن در کشور، سوداگری مشاوران املاک است و اینکه این افراد در گرانفروشی مسکن و اجاره‌بها نقش اساسی دارند.

نماینده وزارت راه و شهرسازی در پایان این نشست ، بر ادامه گشت مشترک با حضور نمایندگان دستگاه‌های اجرایی و نظارت دقیق بر مشاورین املاک تعزیرات تاکید کرد.

عقد قرارداد ۱۰ هزار واحد جهت پرداخت تسهیلات ساخت مسکن

محبوب حیدری مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل نیز در ادامه این جلسه به اهمیت موضوع مسکن و احداث واحدهای مسکونی اشاره کرد و گفت: بانک‌های عامل درگیر در طرح نهضت ملی مسکن استان اردبیل تاکنون ۱۰ هزار واحد عقد قرارداد جهت پرداخت تسهیلات ساخت مسکن انجام و تا پایان هفته مدارک و مستندات آن نیز تکمیل خواهد شد.

حیدری از احداث ۳۰ هزار واحد مسکونی به متقاضیان این طرح در استان خبر داد و افزود: با توجه به گستردگی وظایف راه و شهرسازی استان اردبیل همچنین حجم عظیم و سنگین کار، همه همکاران ما با توان مضاعف در تلاش هستند تا این امر مهم و نیاز متقاضیان مسکن در زمان مقرر محقق شود.

دیدگاه تان را بنویسید